Prečo sa bezdrôtové nabíjanie nezachytilo?

- Nov 09, 2018-

Od začiatku tohto roka, s čiernou technológiou zariadenia iPhone8, technológia "bezdrôtového nabíjania" získala veľkú pozornosť zo všetkých oblastí života. V skutočnosti bola táto čierna technológia na začiatku jej uvedenia do popredia technologického trendu. Po určitom období skúseností mnoho používateľov stratilo technológiu, pretože nevedie k lepšiemu nabíjaniu.

V skutočnosti, bezdrôtové nabíjanie nie je výhodnejšie ako káblové nabíjanie, pretože väčšina bezdrôtového nabíjania vyžaduje ďalšie vybavenie. Inými slovami, stále musíte pripojiť prijímač do telefónu. Stojí za zmienku, že na trhu sú k dispozícii tri typy bezdrôtového nabíjania.


Magnetické indukčné bezdrôtové nabíjanie

Pokiaľ ide o súčasnú situáciu, najbežnejšou bezdrôtovou nabíjací technológiou na trhu je magnetické indukčné bezdrôtové nabíjanie. Princíp magnetickej indukcie zodpovedá teórii elektromagnetiky, ktorá má históriu viac ako sto rokov. Už v roku 2009 telefón Palm Pre začal používať technológiu bezdrôtového nabíjania magnetickou indukciou. Rozumie sa, že spoločnosť Palm už na chvíľu pôsobí na poli PDA, ale s nárastom ďalších značiek inteligentných telefónov postupne oslabuje. Aj napriek tomu, technický prelom spoločnosti Palm v tomto telefóne stále udivuje ľudí. Hoci ide o bezdrôtovú technológiu nabíjania, stále sa nemôže zbaviť obmedzenia iných doplnkov. Je hlásené, že zariadenie Palm Pre musí byť vybavené bezdrôtovou nabíjačkou s názvom Touchstone na dosiahnutie bezdrôtového nabíjania.

Odvtedy ostatné značky mobilných telefónov sledovali tento trend a zaviedli podobné technológie nabíjania. Ako Nokia Lumia 920, Samsung S8 a tak ďalej. Okrem problémov, ktoré vyžadujú príslušenstvo, táto technológia nabíjania má stále veľký problém - pomer nabíjania je pomalý. Niektorí používatelia oznámili, že mobilný telefón s kapacitou batérie približne 3000mAh je naplnený drôtovou technológiou rýchleho nabíjania asi jednu hodinu a trvá viac ako tri hodiny, kým sa použije najnovšia bezdrôtová nabíjačka. To je ďalší dôležitý dôvod, prečo sa bezdrôtové nabíjanie nezachytilo.


Magnetické rezonančné bezdrôtové nabíjanie

V podstate technológia magnetického rezonančného bezdrôtového nabíjania je stále založená na technológii magnetickej indukcie. Táto bezdrôtová nabíjačka s touto technológiou má však lepšiu väzbu na cievku než technológia magnetického indukovania bezdrôtového nabíjania uvedená vyššie. Nielen to, ale technológia bezdrôtového nabíjania magnetickou rezonanciou má viac energie a dlhšiu nabíjaciu vzdialenosť. Pri nabíjaní mobilného telefónu je stupeň voľnosti pri umiestnení väčší a súčasne je možné účtovať viacero mobilných telefónov.

Stojí za zmienku, že výkon nabíjacej základne potrebný na bezdrôtové nabíjanie magnetickou rezonanciou je oveľa väčší ako mobilný telefón, takže vo všeobecnosti základňa takýchto bezdrôtových nabíjacích zariadení je vo všeobecnosti veľká. Vďaka vysokému výkonu a dlhej vzdialenosti je táto základňa skrytá pod stôl. Telefón sa môže účtovať samostatne, to znamená, že telefón môže byť nabitý, pokiaľ je umiestnený na stole.

Nedávno spoločnosť Wi-Charge vyvinula nové bezdrôtové nabíjacie zariadenie, ktoré dokáže podporiť mobilné telefóny a tablety v rozmedzí 10 metrov v porovnaní s bezdrôtovými nabíjacími zariadeniami na dnešnom trhu. Počítač je nabitý, nie je potrebné skontrolovať nabíjačku prostredníctvom mobilného telefónu a nie je potrebné kontaktovať zariadenie. Je veľmi pravdepodobné, že použije technológiu bezdrôtového nabíjania magnetickou rezonanciou.


Elektromagnetické vlny bezdrôtové nabíjanie

V porovnaní s vyššie uvedenými dvoma bezdrôtovými nabíjacími technológiami je technológia nabíjania bezdrôtových elektromagnetických vĺn najviac v súlade s predstavou ľudí o čiernej technológii. Funguje prijímaním energie, ako je príjem bezdrôtového signálu a následné nabíjanie telefónu. V skutočnosti, aby sa dosiahlo nabíjanie elektromagnetickým vlnami, je požiadavka na výkon vysielacieho zariadenia veľmi veľká, pretože sa rieši problém divergencie energie na dlhé vzdialenosti. Samozrejme, či tento druh vysoko výkonnej elektromagnetickej vlny spôsobí poškodenie ľudského tela, je stále neisté.

Stručne povedané, stále existuje veľa nedostatkov v technológii bezdrôtového nabíjania. Pokiaľ ide o to, či budúca technológia nabíjania bezdrôtového pripojenia dokáže dosiahnuť technický pokrok alebo či môže byť široko používaná budúca bezdrôtová technológia nabíjania, počkajte a ukážte!