Čo je Internet Explorer a Reg?

- Jan 07, 2019-

Internet Explorer® je internetový prehliadač, ktorý sa datuje do začiatku verejného internetu v roku 1995. Vytvorené počítačovým gigantom Microsoft®, Internet Explorer® alebo IE® vydalo 9 verzií medzi svojim prvým programom a programom 2010 nazvaným Internet Explorer 9®. Pôvodne súčasťou dodatočného balíka, ktorý bežal s operačným systémom Windows 95®, je webový prehliadač k dispozícii ako bezplatný online na stiahnutie .

Podľa internetových expertov bol pôvodný program ťažko založený na funkciách dostupných vo webovom prehliadači nazvanom Mosaic ™, ktorý vyvinul Národné centrum pre aplikácie superpočítačov (NCSA) na University of Illinois. Distribútor tohto skorého prehliadača umožnil spoločnosti Microsoft® prispôsobiť program tak, aby lepšie vyhovoval jeho novému operačnému systému. Microsoft® rýchlo prerobil prehliadač a vydal ho ako Internet Explorer®.

Moderní používatelia môžu byť prekvapení, keď zistili, aké málo funkcií bolo k dispozícii na pôvodnom produkte. Internet z roku 1995 bol nepríjemným miestom v porovnaní s vysokorýchlostnými zázraky prehliadania webových stránok 21. storočia. Až po tretej verzii aplikácia Internet Explorer® neobsahovala aplikácie pre internetové pošty a adresáre. V počiatočných rokoch mnohí odborníci na počítač považovali Microsoft® za menej konkurencieschopných produktov, no technologický pokrok a úspech operačného systému čoskoro umožnili Internet Explorer® dobehnúť.

Spustenie verzie 4.0 programu Internet Explorer® začalo v celom právnom a počítačovom priemysle vyvolávať vážne obavy v oblasti protimonopolnosti. Začlenením prehliadača do operačného systému sa čoskoro stal prakticky nemožné spustiť systém Windows® bez programu Internet Explorer® ako jediného webového prehliadača. Obavy z obmedzenia obchodu čoskoro povedú k rozsiahlemu súdnemu procesu, ktorý je známy ako Spojené štáty vs. Microsoft® . Hoci pôvodné rozhodnutie požadovalo, aby bol počítačový obor rozdelený na dve časti, ktoré by samostatne spracovávali softvér a operačné systémy, toto rozhodnutie bolo nakoniec zrušené a prípad riešený niektorými ústupkami od spoločnosti Microsoft®.

Internet Explorer® zostáva jedným z najobľúbenejších internetových prehliadačov na trhu; to však nie je bez jeho kritikov. Mnohí sa domnievajú, že bezpečnostné nedostatky v programovaní ponechávajú docela zraniteľný voči vírusom, spywaru a iným systémovým útokom. Napriek viacerým záplaty, ktoré boli vydané na pokrytie objavených dier v oblasti bezpečnosti, niektorí odborníci na počítač varujú pred použitím prehliadača bez kvalitného antivírusového softvéru. V roku 2010 vydala nemecká vláda varovanie pred použitím prehliadača po nájdení odkazu medzi otvormi v oblasti bezpečnosti IE® a rozsiahlymi útokmi na internetový telefón Google ™.

27950749931036369_副本