Čo je to náhlavná súprava s prepisom?

- Nov 16, 2018-

Transkripčné slúchadlá sú nástroj, ktorý používajú transkriptiisti, keď počúvajú zvukové súbory , aby ich mohli prepisovať do textu. Ide o sadu slúchadiel, ktoré sa pripájajú k počítaču alebo zariadeniu na prehrávanie zvuku prostredníctvom portu USB alebo 3,5 mm konektoru pre slúchadlá. Pre profesionálnych transkriptorov alebo transkriptorov, ktorí trávia celý svoj deň s náhlavnou súpravou na prepis, je obzvlášť dôležité, aby zariadenie bolo pohodlné a aby bolo schopné prenášať zvuk vo vysokej kvalite.

Transkripčné slúchadlá sú zvyčajne cenovo porovnateľné s tradičnými pármi slúchadiel. Zvyčajne je vybavený voličom na nastavenie hlasitosti priamo na kábli, ktorý uľahčuje prekladateľovi nastavenie hlasitosti. Prepisové slúchadlá môžu byť navrhnuté trochu inak ako tradičné slúchadlá alebo súprava slúchadiel. Hoci existujú návrhy, ktoré prechádzajú cez hlavu, existuje aj typ náhlavnej súpravy na prepis, ktorá je navrhnutá tak, aby vyzerala ako stetoskop. Slúchadlá idú do uší, ale pásik, ktorý spája slúchadlá, visí pod bradu.

Okrem týchto špeciálnych funkcií slúchadlá s prepisom vo všeobecnosti neobsahujú žiadne ďalšie výhody. Okrem zakúpenia vysokokvalitných a pohodlných náhlavných súprav , bude transkripcia pravdepodobne chcieť zakúpiť nožný pedál. To umožňuje transkriptorovi urýchliť alebo spomaliť nahrávanie počas práce, ako aj pozastaviť a reštartovať nahrávanie bez toho, aby musel odobrať ruky z klávesnice. Transkripcionisti, ktorí práve začínajú, pravdepodobne budú musieť oveľa pomalšie, aby mohli chytiť všetky slová, ale s praxou to uľahčí.

Pretože väčšina transcriptionistov je samostatne zárobkovo činných, zmluvných pracovníkov, je všeobecne potrebné nakupovať tieto položky, ako je napríklad náhlavná súprava , z vlastného rozpočtu, ale je možné ich nárokovať ako daňový odpočet, ak sa používajú iba na prácu , Transkripcionisti zvyčajne považujú za príliš ťažké používať počítačové reproduktory na tento účel, pretože kvalita zvuku jednoducho nie je dostatočne jasná. Často je potrebné nakupovať náhlavné súpravy online.

Transkripčné práce sú obzvlášť bežné v právnej a medicínskej oblasti, ale niektoré korporácie používajú aj transkripty. Vo všeobecnosti je potrebné absolvovať tréningový program predtým, ako sa dostanete do zamestnania, čo pomôže prispôsobiť sa metódam a zručnostiam použitým pri prepísaní. Transkripcionisti musia byť v terminológii v oblasti, v ktorej pracujú, dobre oboznámení, rovnako ako majú schopnosť opraviť svoju vlastnú prácu kvôli chybám. Dobrá náhlavná súprava je len jedným z nástrojov, ktoré vám uľahčia prácu.