Ako si vybrať najlepší odhad návštevnosti webových stránok?

- Jan 25, 2019-

Či už chcete, aby rozsah mimo súťaže kontrolou inej webovej stránky prevádzky, alebo chcete vidieť, koľko prevádzky vaše webové stránky prináša, webové stránky prevádzky odhad môže byť prospešné. Dobrý odhad návštevnosti webových stránok by mal odhadnúť návštevnosť návštevníkov, nie hity, ktoré ponúkajú zlé výsledky, pretože sledujú počet stiahnutých súborov. Dôležité sú aj demografické informácie, pretože to umožňuje zacieliť webovú stránku pre primárne publikum. Webové stránky dostávajú návštevnosť z vyhľadávačov a odkazujúcich webových stránok a vedia, odkiaľ prichádza aj návštevnosť. Odhady by tiež mali zobrazovať počet stránok zobrazených každým návštevníkom a koľko času návštevník zostal na webovej stránke.

Pravdepodobne budete chcieť odhad návštevnosti webových stránok zaznamenávať návštevnosť návštevníkmi, a nie hity. Ak odhadovač zaznamenáva návštevnosť cez hity, prevádzka bude nafúknutá, pretože sleduje počet stiahnutých súborov namiesto počtu návštevníkov. Napríklad, ak jeden návštevník príde na webovú stránku a stiahne 12 súborov - to zahŕňa obrázky, textové a animačné súbory - počet zásahov bude 12. Niektorí návštevníci tiež nastavia svoj internetový prehliadač na vypnutie obrazových súborov, takže kým je 12 súbory na webovej stránke, niektorí návštevníci nebudú sťahovať všetky súbory, čím sa dosiahne nepresné meranie.

Demografické informácie vám môžu pomôcť zacieliť webové stránky pre vaše primárne publikum. Základné demografické údaje, ktoré by mal webový odhad návštevnosti zobrazovať, sú plat a pohlavie. Ak poznáte tieto údaje, môžete svoj obsah zmeniť tak, aby čo najlepšie vyhovoval vášmu publiku.

Prevádzka webových stránok pochádza z dvoch primárnych zdrojov: vyhľadávačov a odkazujúcich webových stránok. Ak návštevnosť prichádza z vyhľadávacieho nástroja , nástroj na odhad návštevnosti webových stránok by mal zobrazovať, aké kľúčové slová boli prehľadávané, takže viete, ktoré výrazy sú najobľúbenejšie. Tým, že poznáte obľúbené hľadané výrazy, môžete optimalizovať svoje webové stránky, aby ste mohli využiť tieto kľúčové slová. Odkazujúce stránky sú webové stránky, ktoré odkazujú na vaše webové stránky. Ak navštívite túto webovú stránku a komentujete alebo sa porozprávate s vlastníkom webových stránok a presvedčite ho, aby odkazoval na vaše webové stránky častejšie, môžete získať väčšiu návštevnosť z odkazujúcej webovej stránky.

Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú by mal webový odhad návštevnosti sprevádzať, je schopnosť sledovať, koľko stránok osoba navštívila a ako dlho zostal na webovej stránke. Ak odhadovač sleduje, koľko stránok priemerná osoba navštívila, potom poznáte mieru odchodov zo stránky alebo počet návštevníkov, ktorí sa práve pozreli na jednu stránku. Budete chcieť nízku mieru odchodov, pretože to zvyčajne ukazuje, že vaše webové stránky sú efektívne, pretože návštevníci chcú vidieť viac. Odhadca by mal tiež sledovať, koľko času priemerný návštevník strávi na vašej webovej stránke, pretože ak väčšina návštevníkov zostane na webovej stránke len niekoľko sekúnd, môže sa vyskytnúť problém s webovou stránkou.