Čo by som mal zvážiť pri kúpe kopírky?

- May 27, 2019-

V každom podniku je jeden kus zariadenia, ktoré je v neustálom každodennom používaní: kopírka. Kopírka je jednou z najpredávanejších kancelárskych pomôcok a až do dňa, kedy máme   bezpapierovej kancelárie , bude to tak aj naďalej. Dobrý kopírka môže byť pomoc pre vaše podnikanie v mnohých ohľadoch. Existuje množstvo kontrolných bodov, na ktoré sa môžete zamerať, keď zvažujete, ktorá kopírka bude najlepšie vyhovovať vašim požiadavkám.

Typ kopírky, ktorú budete potrebovať, závisí od objemu a typu kopírovania, ktoré robíte každý deň. Môžete požadovať len malý počet dokumentov, ktoré sa majú kopírovať, ako napríklad účty alebo účty, ktoré sa majú odoslať, alebo budete musieť skopírovať vyššie objemy tlače, napríklad poštové správy. Kopírky prichádzajú v rôznych veľkostiach a rýchlosti kopírovania sa líšia, ale väčšina kopírovacích strojov má niektoré základné funkcie, ktoré sú univerzálne.

Kopírovacie stroje používajú na osvetlenie dokumentov svetelné šošovky; pôvodná technológia je analógová, hoci digitálne kopírovacie stroje sa stávajú populárnymi. Digitálne kopírovacie stroje umožňujú používateľovi vytlačiť farebné kópie konverziou vizuálnych údajov na pôvodný dokument do počítačového kódu. Počítačový kód potom programuje   laser   tlačiareň, ktorá vytvára konečnú kópiu.

Zrozumiteľnosť kópie závisí od rozlíšenia kopírovacieho stroja. Rozlíšenie kopírovacieho stroja určuje kvalitu a ostrosť obrazu. To sa meria v bodoch na palec ( DPI ). Kopírky s 500 DPI majú 500 x 500 bodov na štvorcový palec. Mnohé kopírovacie stroje môžu ponúknuť extrémne vysoké rozlíšenie, ale tie sú užitočné len pre takých ľudí, ako sú dizajnéri, ktorí potrebujú veľmi detailné výtlačky.

Počet kópií, ktoré urobíte každý deň, by mal určiť veľkosť kopírky, o ktorej uvažujete. Ak je kopírka neustále v prevádzke každý deň, mali by ste zvážiť kopírku s veľkokapacitným zásobníkom. Tieto väčšie zásobníky môžu pojať viac ako 1 000 listov a sú užitočné na to, aby sa zabránilo neustálemu doplňovaniu kopírky. Väčšina kopírovacích strojov pojme až 1 000 listov, čo je vhodné pre mierneho používateľa.

Ak vaša firma vytvára dokumenty, ktoré musia byť viazané, mali by ste si dávať pozor na   posun obrazu   vlastnosť. To umožňuje užívateľovi nastaviť obrázok pre väzbu. Tiež by ste mali vedieť, že niektoré počítače majú možnosti zošívania a porovnávania, ktoré môžete nastaviť tak, aby fungovali automaticky.

Ďalším bodom, na ktorý treba dávať pozor, je   strán za minútu   Funkcie. To určuje, koľko strán vytlačí kopírka za minútu. Čím vyšší je počet strán, tým rýchlejšie bude rýchlosť kopírovacieho stroja. Ak potrebujete dokumenty, ktoré chcete zväčšiť alebo zmenšiť, pozrite sa na   zväčšenie / zmenšenie   a   zoom   funkcie.

Množstvo funkcií kopírovacieho stroja sa môže veľmi líšiť. Moderné multifunkčné kopírky môžu pôsobiť aj ako   fax   počítače, digitálne pamäťové zariadenia a počítačové skenery, s informáciami uloženými na pevnom disku. Kopírka môže byť prepojená s počítačovou sieťou vašej kancelárie, takže môžete tlačiť priamo z počítača bez toho, aby ste opustili svoje miesto. Najdôležitejšia vec na zapamätanie je veľkosť. Ak máte malú kanceláriu, nechoďte na priemyselnú kopírku, ak nechcete, aby fungovala aj ako kancelársky stôl.