Čo by som mal zvážiť pri nákupe nabíjačky batérií?

- May 24, 2019-

Pokiaľ ide o výber nabíjačky batérií, existuje toľko možností, že to môže byť zastrašujúce vybrať medzi nimi. Dodržiavanie niekoľkých pravidiel vám zaručí, že si vyberiete nabíjačku batérií, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a poskytovať služby vysokej kvality v nasledujúcich rokoch. Klasická nabíjačka batérií zvládne buď NiMH alebo NiCad batérie. NiMH nabíjačka zvyčajne pracuje s NiCad bunkami, ale nie naopak. Väčšina nabíjačiek batérií je navrhnutá pre prácu s batériami AA alebo AAA.

Niektoré elektronické výrobky vyžadujú špeciálnu nabíjačku batérií, ktorú zvyčajne dodáva výrobca. Priemerná nabíjačka batérií má kapacitu štyroch alebo šiestich batérií. V ideálnom prípade by ste mali mať vždy po ruke aspoň jeden pár nabitých batérií, takže sa uistite, že nabíjačka dokáže zvládnuť zaťaženie.

Typická nabíjačka batérií je napájaná cez   AC   zásuvky. Menšie jednotky sa pripájajú priamo do zásuvky, čo ich robí mimoriadne pohodlnými pre ľudí na cestách. Vzhľadom k tomu, že sú navrhnuté s cestujúcimi na pamäti, tieto nabíjačky zvyčajne pracujú s 100 a 220 voltovými zásuvkami bez potreby adaptéra. Lacnejšie nabíjačky vyžadujú externý menič vo forme a   moc tehla , ktorá posiela elektrinu do nabíjačky cez napájací kábel. Tento typ nabíjačky je oveľa lacnejší, ale tiež nepohodlný, a zvyčajne nemôže zvládnuť 220 voltov, pokiaľ nie je pridaný drahý adaptér.

Jednou z vlastností stojí za to, že peniaze navyše je na ovládanie nabíjačky. Drahá nabíjačka batérií má inteligentný mikroprocesor, ktorý vypína nabíjačku pri plnom nabití batérií. Dokáže tiež rozpoznať, koľko náboja je pôvodne v batériách a pridáva len to, čo je potrebné. Lacnejšie nabíjačky na druhej strane nabíjajú batérie na pevne stanovený čas, ktorý môže akumulátor prebiť a skrátiť jeho životnosť. Jednoduchá LED sa obyčajne používa na indikáciu, kedy je cyklus nabíjania dokončený.

Najlacnejšia nabíjačka batérií bude fungovať tesne pod 10 USD (USD), zatiaľ čo vysoko kvalitné modely môžu stáť až 50 USD. Všeobecne platí, že čím rýchlejšie a flexibilnejšie je nabíjačka, tým drahšie bude. Hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu je čas nabíjania - čím rýchlejšie nabíjačka batérií funguje, tým drahšie je. Najrýchlejší dostupný čas je menej ako šesťdesiat minút, zatiaľ čo priemerná nabíjačka trvá 7 až 10 hodín na úplné nabitie batérie NiMH. Ak čas nie je dôležitý, vyberte nabíjačku batérií, ktorá ponúka najviac funkcií, a nie najdrahšiu.