Čo je USB 2.0?

- Nov 19, 2018-

Universal Serial Bus (USB) 2.0 je externého rozhrania používať v počítačoch a iných digitálnych zariadení na prenos dát cez kábel. Označenie "2,0" sa odkazuje na štandard alebo verziu rozhrania a to bol prepustený v roku 2000. Zatiaľ čoUSB 3.0bol vyrobený v roku 2008, je spätne kompatibilný so staršími verziami. Hlavný rozdiel medzi každou verziou bol výrazne zvýši rýchlosť prenosu USB 2.0 zlepšenie na pôvodnom vydaní a 3.0 je ešte rýchlejší.Hlavné črty

USB je rozhranie plug-and-play, čo znamená, že počítač nemusí byť vypnutý aby Nepripájajte ani neodpájajte komponentu. Napríklad,prehrávač médiímôže byť pripojený k počítaču cez USB, kým je zariadenie stále v prevádzke, takže tieto zariadenia "hot swap". Počítač zaregistruje zariadenia ako ďalší úložný priestor a zobrazuje všetky súbory, ktoré obsahuje. Iné druhy prístavy často vyžadujú niekto vypnutie počítača pred vykonaním takejto väzby, čo viedlo k veľa popularity vo formáte.

Schválených maximálna dĺžka kábla USB 2.0 je približne 16 stôp (5 metrov). Toto obmedzenie vychádza ako rýchlo signál cestuje cez kábel. Ak to trvá príliš dlho, potom pripojené zariadenia naznačujú, že bol stratený, a nič viac ako približne 16 stôp (5 metrov) presahuje tentoraz.


Inovácia z 1,0

USB štandardmi zmeniť existujúcu verziu na novšiu verziu, ako oni od 1.1, USB 2.0, významné zlepšenie je často rýchlosť akou prenosy údajov medzi pripojenými zariadeniami. V 1.0 a 1.1, boli dve rýchlosti k dispozícii: "nízke otáčky" so sadzbou 1,5 megabitov za sekundu (Mbit/s) a "plnou rýchlosťou" na 12 Mbit/s. rozhranie USB 2.0 zlepšil ich s "hi-speed" rýchlosť prenosu 480 Mbit/s. Vzhľadom k tomu, tento štandard je typicky spätne kompatibilné, verzia 2.0 obsahuje staršie "plnej rýchlosti" a "nízke otáčky" miery fungovať s 1,0 zariadenia.

Aj USB 2.0, "nízka rýchlosť" bol často používaný pre prenos dát medzi počítačom a myš alebo klávesnicu, okrem high-end herné zariadenia. Pamäťové karty a externé pevné disky stala oveľa silnejší 2,0 normám, pretože oni často bežal do "prekážky" s staršie prenosové rýchlosti. Prekážkou je bod akou údajov spomaľuje nedostatky v prenosová rýchlosť, napríklad pomalší rýchlosťou 1,0 porty, aj keď zariadenie sami môžete odosielať a prijímať dáta oveľa rýchlejšie.

Spoločné zariadenia

Okrem prehrávačov, mnoho iných externých zariadení pomocou týchto údajov portov, vrátane digitálnych fotoaparátov, mobilných telefónov a novšie káblové prijímače. Natívne komponenty tiež pomocou tohto rozhrania, ako napríklad myší, klávesníc, a externé pevné disky, rovnako ako tlačiarne a sieťového hardvéru. Jedným z najviac populárny a pohodlný gadgets USB 2.0 jemédium Memory stick, ktoré môžu ukladať údaje pre ľahký prenos medzi strojmi.

Zavedenie 3.0

V roku 2008, USB 3.0 bol oficiálne prijatý ako nový štandard pre tento formát. Zavádza nové pripojenia, ktoré zahrnuté viac pinov, umožňujúce "SuperSpeed" až 5 gigabitov za sekundu (Gbit/s) rýchlosť prenosu dát. Štandard 3.0 udržiavanéSpätná kompatibilita, vrátane "hi-rýchlosť" a "plnej rýchlosti" miery fungovať so staršími zariadeniami USB 2.0.