Čo je technológia Triband 3G?

- May 17, 2019-

trojpásmový   3G   je technológia mobilných telefónov, ktorá umožňuje používateľom prepínať medzi tromi rôznymi frekvenciami v závislosti od toho, ktorý z nich je k dispozícii. Mobilný telefón, ktorý využíva túto technológiu, má zároveň vylepšenú podporu multimédií a používanie reči a dát súčasne s využitím tejto technológie tretej generácie.

Triband sa často označuje ako 3G. To znamená a   mobilný telefón   môžu podporovať využívanie jednej z troch frekvencií na zvýšenie roamingových schopností pri cestovaní medzi krajinami. Triband 3G telefóny môžu ponúkať rôzne frekvencie, aby si spotrebiteľ mohol vybrať telefón v závislosti od geografickej polohy a cestovných návykov.

Termín 3G sa vzťahuje na telefóny, ktoré sa vyvinuli z druhej generácie alebo technológie 2G, prvej digitálnej telefóny, ktorá sa objavila v 90. rokoch. V roku 2001 boli zavedené prvé 3G telefóny, ktoré mohli súčasne prenášať hlas a dáta. Štandardy vyžadovali, aby 3G telefóny prenášali dáta aspoň 384 kb / s, oveľa rýchlejšie ako 2G telefóny. V praxi, 3G telefóny prenášajú ešte rýchlejšie ako špecifikácie vyžadujú až 14 Mbits / s, takže technológia vhodná pre smartfóny, ktoré umožňujú užívateľom prístup k internetu. Dokonca ako   Technológia 3G   sa stále vyvíja, nové telefóny vyhovujú   4G   normy.

Aj keď 2G telefóny boli prvými, ktorí mali schopnosť tribandu, triband 3G telefóny sa stali samozrejmosťou, pretože spotrebitelia naďalej vyhľadávajú rýchlejšie technológie a zvyšujú údaje.   prevodovka   sadzby. Bohužiaľ, 3G telefóny vyžadovali nové siete a rôzne frekvencie ako 2G telefóny. Okrem toho krajiny vyvinuli rôzne frekvencie od seba kvôli historickým rozdielom. Telefón výrobcovia museli vyrábať triband 3G telefóny so schopnosťou pracovať mimo   poskytovateľa služieb .

Frekvenčné pásma globálneho systému pre mobilné komunikácie ( GSM ) v Spojených štátoch sú 850, 1800 a 1900, zatiaľ čo väčšina zvyšku sveta používa 900, 1800 a 1900. Telefóny GSM sa považujú za 2G a stále sa používajú aj ako technológia 3G sa naďalej šíri. Väčšina sveta teraz používa 2100 MHz pre 3G telefóny, zatiaľ čo 3G frekvencie v Spojených štátoch sa líšia medzi poskytovateľmi služieb.

To predstavuje problém pre osobu, ktorá cestuje medzi národmi, ktorá bude účtovať poplatky za roaming pri zmene frekvencie. Keď sa mobilný telefón používa mimo oblasti domácej služby, musí prejsť do inej siete poskytovateľa služieb. Ak má telefón možnosť prepínania medzi frekvenciami, možnosti roamingu sa zvýšia. Vďaka tomu je technológia triband 3G rozhodujúca pre používateľa mobilného telefónu, najmä ak tento spotrebiteľ plánuje cestovanie.