Čo je priemysel spotrebnej elektroniky?

- Jul 02, 2019-

  spotrebná elektronika   priemysel je profesionálny priemysel zapojený do vytvárania rôznych elektronických zariadení pre použitie v domácnostiach a určených pre všeobecnú spotrebiteľskú spotrebu, a nie pre použitie v iných priemyselných odvetviach alebo rôznymi odborníkmi. Toto odvetvie je zodpovedné za výrobu širokej škály elektroniky, vrátane kuchynských spotrebičov, zariadení domácej zábavy a počítačových zariadení na použitie v domácnosti. Ako sa technológia zlepšila, čiara medzi spotrebiteľskými výrobkami a profesionálnymi produktmi sa rozmazala, hoci profesionálne produkty sú často drahšie alebo špecializované. Spotrebiteľ   elektronický priemysel   je tiež zvyčajne zapojený do   telekomunikácie   bezdrôtové telefóny a prenosné komunikačné zariadenia.

K dispozícii je široká škála výrobkov vyrábaných v priemysle spotrebnej elektroniky, a tieto výrobky možno nájsť v takmer každej miestnosti v dome človeka. Kuchyne majú často širokú škálu zariadení a výrobkov, ktoré sú spotrebnej elektroniky. Patrí medzi ne všetko od digitálnych pecí, ktoré môžu poskytnúť väčšiu kontrolu nad vnútornými teplotami s rôznymi možnosťami pre ľahšiu kontrolu, až po kávovary a mikrovlnné rúry. Umývačky riadu a práčky a sušičky na odevy sú tiež súčasťou priemyslu spotrebnej elektroniky a tieto zariadenia sú často určené na oslovenie majiteľov domov a verejných spotrebiteľov.

Jedným z najväčších aspektov priemyslu spotrebnej elektroniky je domáca zábava a väčšina zariadení nachádzajúcich sa v obývacej izbe alebo televíznej miestnosti je súčasťou tohto odvetvia. Televízory a stereo systémy vrátane reproduktorových systémov, ktoré poskytujú priestorový zvuk alebo iné   domáce kino   všetky možnosti tohto odvetvia. Video herné konzoly, prehrávače diskov a káblové a video. \ T   satelit   všetky prijímače sú vyrobené týmto priemyslom, rovnako ako digitálne videorekordéry pre televíziu. Dokonca aj lampy a domáce telefóny sú vyrábané v priemysle spotrebnej elektroniky, často s okom smerom k rozvoju zlepšenia, aby sa domáca funkčnosť jednoduchšie a univerzálnejšie.

Mimo domova existuje mnoho výrobkov vyrobených v rámci odvetvia spotrebnej elektroniky pre širokú verejnosť. Kým bezdrôtové a mobilné telefóny boli často navrhnuté s množstvom praktických aplikácií pre obchodný svet, keďže čoraz viac súkromných spotrebiteľov začalo používať tieto telefóny, rozšírili svoju výzvu na väčšiu spotrebiteľskú základňu. Počítače sú tiež hlavnou súčasťou priemyslu spotrebnej elektroniky, vrátane stolových počítačov pre všeobecné domáce použitie a notebookov, ktoré možno použiť v domácnosti alebo mimo nej. Veľké množstvo technológie je tiež pôvodne vyvinuté pre profesionálne použitie, ale je potom prepracované alebo rebranded tak, aby bol atraktívnejší aj pre širokú verejnosť.