Čo je aktívny systém popretie?

- Mar 29, 2019-

Aktívne popretie System (ADS) je forma non-smrtiacu zbraň vyvinutá spoločnosťou Raytheon Corp To využíva existujúce poznatky oElektromagnetická energiavytvoriť zbrane, ktoré môžu byť použité pre davu bez spôsobenia trvalej bolesti alebo poškodenia. Zbraň je jedným z mnohých non-smrtiace zbrane vyvíjan˝ch dodávateľov obrany v reakcii na meniacu sa tvár warfare a rastúcu potrebu zbraní, ktoré môžu rozptýliť dav bez zranení ľudia. Zariadenie vstúpil ľudské testovacej fáze na začiatku roka 2007.

Niekoľko rôznych prototypov aktívnych popretie systému boli testované, vrátane prenosné verzie a verzie, ktoré boli určené pre montáž na vojenské vozidlá. Obe verzie pracovať rovnakým spôsobom; Oni používajú špecifické frekvencieelektromagnetické žiarenierozrušiť molekuly vody vo vrchných vrstvách pokožky, čo spôsobuje pocit pálenia. Žiarenie je zameraná na určitú oblasť, povzbudzovať ľudí, aby sa pohybovať mimo túto oblasť sa vyhnúť bolestivé pocity.

Podľa Raytheon, žiarenie zo systému Active popretie nepreniká hlboko dosť spôsobiť poškodenie a mali by existovať žiadne následky po niekto premiestnilo mimo dosah "bolesť ray," aktívny systém popieranie je hovorovo nazývané. Ľudia, ktorí zažili energie bolesť ray povedal, že je podobný je zatracený vzduchom z horúcej rúre; kým nie presne bolestivé, zariadenie určite podporuje niekoho presunúť mimo rozsahu.

Cieľom pozadu bolesť ray a podobných zariadení je schopnosť ovládať skupín a davy viac humanitárnej spôsobom. Spojené štáty vojenská má clamored pre takéto zbrane od začiatku 21. storočia, v reakcii na obavy zranil alebo zabíjanie civilistov pri pokuse o kontrolu výtržností davu. Využívanie systému Active popretie môže byť účinná vo vojnových zónach pre prácu s amorfný skupiny, ktoré môžu obsahovať vojakov zmiešané s civilistov. Bolesť lúče sú tiež potenciálne užitočné v non-vojenskej situácie, ako nepokoje a mimo kontroly davu situácií doma.

Niektoré vznikli obavy o aktívny systém popretie. Niektorí aktivisti sa obávajú, že zariadenia by mohli použiť na mučenie; to by sa mohli nasmerovať do bunky väzeň, ktorý nemohol pohnúť, napr. Ray bolesť môže tiež spôsobiť skutočnú škodu v nekontrolovaných situáciách, spôsobené celým radom faktorov, ako sú kovové predmety prepravované v blízkosti kože, alebo davu, ktorý je lemovaný niekoľkých strán, takže je ťažké pre ľudí opustiť.