Čo je kľúčové slovo plné?

- Feb 19, 2019-

Náplň kľúčových slov je prax, pri ktorej správcovia webu načítavajú svoje stránky pomocou inštancií bežne vyhľadávaných kľúčových slov. Táto prax je navrhnutá tak, aby smerovala návštevnosť stránky tým, že zvýši hodnotenie stránky vo výsledkoch vyhľadávania, v nádeji, že sa zvýši príjem z lokality. Naplnenie kľúčových slov však môže byť nerozumné rozhodnutie; veľa vyhľadávacích nástrojov penalizuje kľúčové slovo vypchávanie a používajú zložité algoritmy na odhalenie znakov plnenia kľúčových slov, aj keď je to šikovne hotovo.

Najzrejmejším príkladom tejto praxe by bolo vloženie kľúčového slova do bloku textu. Často sa autorovi venuje čas na to, aby text vyzeral primerane pravdepodobne, s nádejou, že sa vyhne penalizácii vyhľadávacím nástrojom . Napríklad, ak správca webu vedel, že kľúčové slovo "zlý koz" bolo bežne vyhľadávané, pokúsil sa ho načítať na stránku toľkokrát, ako je to možné.

Častejšie, kľúčové slovo vypchávanie je dosiahnuté skryté kľúčové slovo, takže návštevníci nevidia, ale vyhľadávače robiť. Kľúčové slová môžu byť skryté v meta tagoch a môžu byť tiež vložené na stránku, v texte, ktorý má rovnakú farbu ako pozadie, takže je neviditeľný pre používateľa alebo šikovnejšie. V mnohých prípadoch kľúčové slová dokonca nie sú spojené s obsahom na webe; sú určené len na zvýšenie rebríčkov vyhľadávania, ktoré návštevníci navštívia a generujú príjmy z reklamy. Zatiaľ čo niektoré množstvo plnenia kľúčových slov je považované za legitímne a dokonca aj inteligentné optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), webmasteri, ktorí idú cez palubu, dávajú praxi zlé meno.

Predtým, ako vyhľadávacie stroje privedú do praxe, vrátia sa vyčistené stránky, keď používatelia hľadajú bežné kľúčové slová. Používatelia by predpokladali, že stránka bola relevantná, pretože bola na prvej stránke s výsledkami vyhľadávania a klikli na odkaz. V najlepšom prípade by stránka mohla byť veľa nezmyslov s rozptýlenými reklamami; v najhoršom prípade by mohol načítať škodlivý softvér do počítača používateľa. Táto prax by mohla byť extrémne frustrujúca pre ľudí, ktorí sa snažia prehliadať web na informácie a ako výsledok, vyhľadávače vylepšili svoje algoritmy, aby pri určovaní relevantnosti lokality používali rad značiek.

Väčšina vyhľadávacích nástrojov bude označovať webové stránky s nezvyčajne vysokým počtom kľúčových slov, a to skôr ako legitímne webové stránky, čo povedie k alternatívnemu slangovému výrazu " spamdexing ", ktorý sa bude vzťahovať na vypĺňanie kľúčových slov. V prípade "hlúpych kôz" vyššie je naozaj len toľkokrát, že takáto fráza by mohla byť spomenutá v legitímnom webovom článku; ak vyhľadávací nástroj našiel 40 prípadov výrazu na jednej stránke, mohlo by sa predpokladať, že stránka bola plná.

Vo výmene plnenia kľúčových slov niektorí webmasteri dali rovnaké stránky na viacerých doménach. Zatiaľ čo zrkadlenie stránky je úplne rozumným spôsobom, ako zvládnuť vysoké objemy webovej prevádzky, 20 stránok inzerujúcich športové vybavenie v presne rovnakom texte nie je nevyhnutne legitímne. Správcovia webu môžu tieto stránky použiť aj na vytváranie odkazov, ktoré môžu tiež zvýšiť hodnotenie vyhľadávačov. Výsledkom tejto praxe je, že veľa vyhľadávacích nástrojov sa pozerá na zdroj odkazov na stránky, aby zistil, či sú platné, alebo len spamové nástroje.