Čo je Facebook Connect?

- Dec 21, 2018-

Služba Facebook Connect bola spustená v decembri 2008. Tieto funkcie umožňujú používateľom Facebooku prepojiť svoj účet s určitými aplikáciami a webovými stránkami tretích strán, často bez toho, aby sa museli opakovane registrovať, aby sa pripojili ku každej stránke. používateľ sa prihlási pomocou účtu Facebook. Okrem toho, že umožňuje používateľovi nastaviť nastavenia ochrany osobných údajov, umožňuje zverejňovať informácie z každej stránky na stránku Facebooku jednotlivca.

Jednou z výhod Facebook Connect je to, že zhromažďovaním informácií z profilu umožňuje užívateľovi vynechať ťažkosti s registráciou na inom webe zakaždým. Pokiaľ je používateľ prihlásený na Facebooku, stránka rozpozná používateľa týmto identifikátorom. Pred integráciou s účtom webová stránka požiada o povolenie používateľa na pripojenie a súhlas so zmluvnými podmienkami.

Ak chcete upraviť nastavenia ochrany osobných údajov pre službu Facebook Connect, musí to urobiť prostredníctvom účtu Facebook na stránke "aplikácie a webové stránky". To umožňuje používateľom kontrolovať, aké informácie sú k dispozícii priateľom prostredníctvom stránok a aplikácií tretích strán. Používatelia sa môžu rozhodnúť zdieľať so svojimi priateľmi všetky svoje informácie, niektoré alebo vôbec.

Webové stránky a aplikácie tretích strán používajú službu Facebook Connect na čítanie zoznamu priateľov používateľov a porovnávajú ich s používateľmi na svojich stránkach, ktorí tiež používajú túto funkciu. To je užitočné, ak umožňuje spoločným používateľom mať iný spôsob diskusie a zdieľania svojich záujmov navzájom. V závislosti od lokality môžu používatelia získať recenzie od ľudí, ktorí vedia o konkrétnych produktoch a miestach, namiesto náhodných recenzií od cudzincov.

Namiesto toho, aby používateľ manuálne odosielal jednotlivé informácie na svoj informačný kanál Facebook, služba Facebook Connect automaticky umožňuje zverejňovať informácie z lokality na informačný kanál. Hoci sa to môže zdať v podstate rovnakým procesom, eliminuje to celkom pár krokov. To umožňuje používateľovi jednoducho a bezproblémovo zdieľať informácie.

Služba Facebook Connect umožňuje používateľom Facebooku na iných webových stránkach, aby mali skutočné identity priradené k svojim účtom namiesto toho, aby boli anonymné, čo vytvára osobnejší zážitok. Keď používateľ zmení niečo na svojom profile, automaticky sa zmení aj na webovú stránku alebo aplikáciu tretej strany. Funkcia pomáha používateľom spojiť sa s priateľmi na rôznych webových stránkach bez ďalších krokov medzi týmito krokmi.