Čo je to Direct to Plate?

- May 23, 2019-

Priama tlač na platne je pomerne nová technológia, ktorá eliminuje použitie filmu pri tlači. Tradičné spôsoby tlače, tzv   ofsetová litografická tlač , vyrobená fólia na   fotosádzacie   a použil ho na výrobu kovovej tlačovej dosky. Platňa potom pokračovala a   tlačiarenský lis   na vytlačenie odtlačkov. S priamou potlačou doštičiek sa tlačová doska vyrába priamo z počítača, čím sa eliminuje potreba filmu.

Aj keď je tento typ tlače novou technológiou, vďaka svojej nákladovej efektívnosti sa stáva veľmi populárnou. Produkcia filmu stojí veľa času a peňazí a tlač priamo vystrihla sprostredkovateľa, aby sa ušetrilo na oboch. Priama tlač doštičiek je tiež šetrná k životnému prostrediu a má vyššiu produktivitu.

Bez použitia filmu v. \ T   potlač   Tento proces sa musel vyvíjať a rozširovať, aby sa zachovala kvalita výtlačkov. Niektorí výrobcovia tlače priniesli svoje vlastné vývojové techniky, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k strate kvality s odstránením filmu. Spoločnosť Kodak vyvinula dosku Direct Thermal Printing Plate, ktorá využíva termálne zobrazovacie techniky na rozdiel od halogenidu striebra alebo   fotopolymérnych   technológií.

Priamo na platňu s použitím termovízneho zobrazovania sa aplikuje zaostrené teplo z a   laser   dióda   až po dosiahnutie prahovej teploty. Keď k tomu dôjde, obraz sa vytvorí tak, ako ho zapíše doskový sádzací stroj. Ak sa pridá viac tepla, nič sa nestane; obrázok sa nezmení. Bude presne zodpovedať obrázku s doskovým strojom bez zisku bodov. Veľa drobných bodiek tvorí obrázok. Použitím filmu sa vytvorili platne s určitým ziskom bodového tónu, ktoré je potrebné skontrolovať oproti negatívom pred tlačou.

Spracovanie filmov a platní zahŕňa škodlivé chemické látky. Hoci priama tlač na platne neodstraňuje všetky škodlivé látky, produkuje menej ako tradičné spracovanie filmu. Ďalšou výhodou je, že pretože film je odstránený a práca je vyrobená prostredníctvom počítača, výrobcovia ušetria na spracovaní a je menej práce spojené s odstraňovaním a skúšaním fólií.

Odtlačok výtlačkov nás privádza k potenciálnemu problému s priamou tlačou doštičiek. Kontrola kvality výtlačkov je životne dôležitá vo väčšine štádií procesu tlače. Preofing film môže upozorniť na chyby, ktoré môžu byť opravené, ale s priamou tlačou, neexistuje žiadny spôsob, ako presne posúdiť obraz, ktorý bude vytlačený. Ide o chybu v technológii, ale určitá strata kvality môže byť kompromisom mnohých výhod tohto typu tlače. Zatiaľ čo sa technológia vyvíja, môže byť na zákazníkovi, aby rozhodol, či kvalita výtlačkov zodpovedá štandardu, ktorý požadujú.