Čo je SSD?

- Nov 20, 2018-

Disk SSD (SSD), tiež volal flash disk, je druhpevný disk. Hoci architektúry SSD je úplne odlišný od tradičných pevných diskov, názov je prenesené. SSD využíva špeciálny druh pamäťový čip s meniteľná, zapisovateľný bunky, ktoré môžu držať dáta aj v prípade, že napájanie je vypnuté. To by mohlo pomôcť premýšľať o SSD ako väčšie bratrancommédium Memory stick.

Ako štandardné disky SSD využíva osobitný priestor pre vyrovnávacia pamäť. Vyrovnávacia pamäť plní funkciu zvýšenia rýchlosti spracovania o uchovávaní údajov, ktoré je potrebné opakovane. S po ruke údaje vo vyrovnávacej pamäti, to nemusí byť načítané z hlavný úložný priestor zakaždým, keď sa nazýva.

Niektoré SSD disky použiť cache, ktorá je prchavá, ako synchrónnedynamická pamäť(PAMÄŤ SDRAM), zatiaľ čo iní používajú non-volatile cache. Bývalá vyžaduje napájacieho zdroja uchovávať údaje, rovnako ako počítače RAM. Posledne uvedený druh uchováva údaje aj bez napájania.

SSD má mnoho výhod oproti tradičnej jednotky. Hľadať Čas je značne klesol, čo veľmi rýchle SSD. Bytosť SSD disk nemá žiadne sťahovanie súčiastky na poruchu a nevytvára výrazný tepla. To je tiež ľahší ako štandardný disk, viac sily účinnejšie a úplne tichý. Napokon, SSD je odolnejší. Ak klesla alebo buchla nie je pravdepodobné, že poškodená.

Existujú však nevýhody SSD cez štandardný pevný disk. Väčšina SSD disky majú pomalší čas zápisu ako štandardné disky, hoci to môže líšiť v závislosti od typuFlash pamäťpoužité a počet žetónov. Štandardné disky sú tiež relatívne lacnejšia ako SSD disky, hoci cena klesla. SSD má tiež obmedzené života vymazať a zapisovať cyklov, po ktorých sa už vykonáva spoľahlivo. Apevný diskmôže byť schopný dodať dobrú desať rokov masívna prevádzky.

Mnoho ľudí v oblasti verí, že flash disky alebo SSD nakoniec nahradí tradičné pevný disk technológie. V čase, keď sa to stane, bude pravdepodobne boli nevýhod eliminuje alebo výrazne zmierniť. Dokonca aj dnes, SSD môže predĺžiť životnosť batérie notebooku, znížiť hmotnosť stroja bol pokojnejší a zvýšiť výkon čítaní.