Čo je LED svetlomet?

- May 27, 2019-

Svetlo vyžarujúce   dióda   alebo LED   svetlomet   je spôsob, ako mať handsfree svetlo, pretože časť lampy je pripevnená k hlave osoby. LED svetlomet je zvyčajne jasnejší ako tradičný svetlomet, žiarovky zvyčajne vydržia dlhšie ako tradičné žiarovky a sú veľmi ľahké. Najčastejšie sa používa na turistiku, kempovanie, backpacking, projekty v domácnostiach alebo podrobné opravy automobilov. Kvôli jasnému vyžarovanému svetlu a dlhotrvajúcim žiarovkám ho používajú aj pátracie a záchranné osoby, ako napríklad lesní strážcovia, policajti a hasiči.

LED svetlomet je typicky pripevnený k elastickému, ale nastaviteľnému popruhu. Samotný svetlomet sa obyčajne opiera o mäkký vankúš na čele nositeľa. Tam sú niektoré modely, kde môže byť ľahko odstránený svetlomet a potom pripojený k   bejzbalová čiapka   alebo iný klobúk s účtom. Väčšina modelov je odolná voči vode, aj keď niektoré modely sú lepšie vybavené na manipuláciu s vlhkými alebo mokrými podmienkami ako iné.

Všeobecne platí, že svetlomet vo väčšine modelov bude mať možnosť naklonenia dopredu. Užívateľ tak môže mať svetlo svietiť priamo na niečo na zemi alebo v rukách. Táto funkcia je užitočná najmä vtedy, ak sa užívateľ snaží konverzovať s inou osobou a nechce, aby svetlo svietilo v očiach druhej osoby. Okrem toho niektoré svetlomety umožňujú užívateľovi stlmiť svetlo, ktoré vyžaruje svetlomet.

Najbežnejšie LED svetlomety sú napájané AAA batériami. Hoci biele LED žiarovky sú najjasnejšie, žlté žiarovky zvyčajne vydržia dlhšie. Ak sa teda osoba nachádza v situácii, keď nie je schopná vymeniť batérie vo svojom svetlomete LED, môže uprednostniť použitie žltých LED žiaroviek.

Zvyčajne LED žiarovky vyžarujú biele svetlo. Biele svetlo patrí medzi najjasnejšie svetlé voľby. Tam sú niektoré svetlomety, ktoré používajú žiarovky iných farieb. Napríklad, ak sa má svetlomet používať   nočné videnie   účely sú červené LED žiarovky spoločné. Osoba, ktorá používa svoj LED svetlomet na manévrovanie cez dymové oblasti alebo iné nebezpečenstvá, môže dávať prednosť modrej LED žiarovke vo svojom svetlomete.

Niektoré modely majú ďalšie detaily a je na spotrebiteľovi, aby rozhodol, aké funkcie a svetlé farby potrebuje vo svojom svetlomete LED. Napríklad, okrem bielych LED žiaroviek, jeden model je vybavený SOS svetlom a radom červených a jantárových LED svetiel pre núdzové situácie. Kým žiarovky LED svetlometu budú typicky trvať 100 až 200 hodín, existuje niekoľko modelov, kde výrobcovia tvrdia, že žiarovky vydržia 100 000 hodín.