Čo je to integrované slúchadlo?

- Jun 20, 2019-

Headset je súčasťou bicykla, ktorý je pripevnený k prednej časti rámu a umožňuje voľnú zmenu riadidiel a predného kolesa. Rám bicykla má zvislú trubicu, nazvanú   hlavová trubica , na prednej časti. Headset sa skladá z krúžkov alebo "šálok", ktoré sedia v hornej a dolnej časti hlavovej trubice, často s guličkovými ložiskami v nich. Riadidlá a vidlice predných kolies spočívajú na týchto pohárikoch, ktoré sa potom voľne otáčajú na vrchu samotných guľkových ložísk. Integrované náhlavné súpravy majú šálky, ktoré sa zmestia úplne do zvislej trubice na ráme bicykla a poskytujú hladký, čistý vzhľad prednej časti bicykla.

Existuje mnoho typov náhlavných súprav, pričom integrovaná náhlavná súprava je jednou z novších inovácií v technológii bicyklov. Typické náhlavné súpravy, ktoré nie sú integrované, majú vyššiu "výšku stohu", čo v podstate znamená, že všetky súčasti, ktoré tvoria samotnú zostavu náhlavnej súpravy, sú vyššie a držia sa mimo rámu bicykla. Výška stohu pre integrovanú náhlavnú súpravu je omnoho nižšia, pretože všetky časti sú obsiahnuté v prednej trubke hlavy rámu.

Väčšina novších cestných bicyklov, a dokonca aj niektoré   Horské bicykle sú teraz športové integrované slúchadlá pre nižšiu celkovú výšku a pridanú silu. Sprintovanie alebo agresívne otáčanie kladie veľký dôraz na náhlavnú súpravu bicykla a integrovaná náhlavná súprava sa môže trochu spoliehať na vnútornú tuhosť samotného rámu bicykla. Hlavnou nevýhodou interného headsetu je skutočnosť, že ak sa nastaví nesprávne, alebo ak sa náhlavná súprava uvoľní, môže skutočne poškodiť samotný rám bicykla. Neintegrované náhlavné súpravy nemajú tento problém, pretože nesprávna úprava zvyčajne vedie k poškodeniu náhlavných súprav, čo je menej nákladná oprava ako nový rám bicykla.

Celkovo sa bicykle s integrovanou náhlavnou súpravou môžu pochváliť lepšou manipuláciou, mierne nižšou hmotnosťou, čistým vzhľadom a silnejším a citlivejším dojmom. Mnohé značky bicyklov sa presúvajú do tejto koncepcie, vrátane bicyklov, bicyklov, cyklotrás a cyklov Ibis. Integrovaný headset je možné zakúpiť aj ako doplnkové príslušenstvo pre mnoho existujúcich modelov a značiek bicyklov.