Čo je zosilňovač v uchu?

- Jun 17, 2019-

Existuje množstvo rôznych zariadení, ktoré možno označiť ako zosilňovače v uchu, vrátane monitorového zariadenia pre hudobníkov a zariadení, ktoré sa používajú na zlepšenie sluchu. Zosilňovače do uší, ktoré sa používajú ako monitory, sa technicky nehodia do uší, hoci niektoré z nich sú dostatočne malé na to, aby sa mohli nosiť na opasku. Tento typ zosilňovača v uchu má jeden alebo viac audio výstupov, ktoré môžu byť pripojené k slúchadlám, čo poskytuje hudobníkovi osobný monitor. Iný typ zariadenia, ktoré možno označiť ako zosilňovač v uchu, sa typicky skladá z   slúchadlo   ktorá je pripojená k krabici, ktorá obsahuje zosilňovacie obvody. Tieto zosilňovače sú podobné predčasným načúvacím prístrojom, ktoré sú technicky aj typom zosilňovača v uchu.

V hudobnom a zvukovom prostredí je zosilňovač v uchu zosilňovač, ktorý je špeciálne navrhnutý pre použitie so slúchadlami. Tieto zosilňovače môžu byť bezdrôtové alebo pevné, v závislosti od konkrétnej aplikácie. Hudobníci, ktorí sa pohybujú, sa často rozhodnú pre bezdrôtové zosilňovače v uchu, zatiaľ čo hardvérové verzie môžu byť lepšie pre bubeníkov, klávesistov a orchestrálnych hudobníkov, ktorí s väčšou pravdepodobnosťou zostanú na jednom mieste. Keďže tieto zosilňovače sa často používajú ako osobné monitory, zvyčajne majú jeden alebo viac konektorov typu TRS (tip-ring-sleeve - TRS) a možno ich používať s bežnými slúchadlami alebo na zakázku navrhnutými slúchadlami, ktoré sa hodia do uší hudobníka.

Iný typ zosilňovača v uchu sa primárne používa na pomoc poslucháčovi počuť vzdialené alebo tiché zvuky. Tieto zariadenia majú obyčajne jedno vlastné, nie vlastné slúchadlo, ktoré je pripojené drôtom k krabici, ktorá obsahuje elektroniku potrebnú na zosilnenie zvuku. Mikrofón umiestnený na krabici prijíma zvuky, obvody ich zosilňujú, a potom ho slúchadlo prenáša priamo do ucha poslucháča. V niektorých prípadoch je elektronika zosilňovača oveľa kompaktnejšia a je pripojená priamo k slúchadlu. Tieto zariadenia sa niekedy používajú na špehovanie konverzácií, počúvanie televízorov alebo rádií v nastaveniach nízkej hlasitosti alebo ako lacná náhrada načúvacieho zariadenia.

Načúvacie pomôcky sú technicky aj zosilňovače v uchu, pretože sú určené na zosilnenie zvukov pre sluchovo postihnutých. Existuje mnoho rôznych druhov načúvacích pomôcok, od veľkých za ušami (BTE) až po pokročilé   kochleárne implantáty . Väčšina načúvacích pomôcok sa skladá z vlastného ušného kravatu, ktorý zapadá do vonkajšej misky ucha alebo do ucha   zvukovod . Jednotky BTE majú komponent, ktorý obsahuje zosilňovaciu sústavu, sedí za uchom a je pripojený k ušku pomocou trubice. Ostatné konštrukcie typicky obsahujú zosilňovacie obvody a zdroj energie vo vnútri slúchadla.