Čo je to HDMI & Reg; Splitter?

- Jun 24, 2019-

Rozdeľovač High-Definition Multimedia Interface® (HDMI®) je zariadenie, ktoré sa má používať na to, aby umožnilo jednému výstupnému zariadeniu odoslať signál viacerým zobrazovacím zariadeniam. Ponúkaný v širokej palete cien as rôznym počtom rozdeľovacích portov, môže splitter HDMI® poskytnúť množstvo výhod a potenciálnych nevýhod pri použití v systéme. Základnou myšlienkou rozdeľovača je umožniť jedno zariadenie, ako je prehrávač diskov Blu-ray Disc, konzola pre videohry alebo   Prijímač HDMI®   odoslať signál viacerým zobrazovacím zariadeniam, napríklad štyrom televízorom s vysokým rozlíšením (HDTV). Takéto nastavenie by bolo ideálne pre veľké demonštrácie alebo stretnutia, na ktorých môže byť potrebný veľký počet displejov pre viditeľnosť veľkého davu.

HDMI® je rozhranie určené na využitie výhod digitálnych médií a umožňuje najvyššiu kvalitu obrazového a zvukového signálu. Používajú sa vo väčšine moderných HDTV, rôzne zariadenia sú pripojené cez HDMI® káble. K dispozícii sú rôzne typy káblov a pri výbere toho správneho by sa malo postupovať opatrne, pretože lacnejšie káble môžu prispieť k strate sily a kvality signálu.

Aby splitter HDMI® fungoval správne, vyžaduje sa výstupné zariadenie kompatibilné s rozhraním HDMI®. Takéto zariadenie môže zahŕňať domáce video herné konzoly,   satelit   televízne prijímače alebo televízne prijímače s vysokým rozlíšením a Blu-ray alebo   DVD   s výstupnými konektormi HDMI®. Rozdeľovač sám určí maximálny počet HDTV alebo iných zobrazovacích zariadení kompatibilných s HDMI®, ktoré možno použiť. V závislosti od použitého rozbočovača HDMI® to môže byť až dva a až 10 alebo viac.

Pri kúpe splittera HDMI® je však potrebné postupovať opatrne, pretože kvalita obrazu zobrazeného na výstupných zariadeniach sa môže značne líšiť v závislosti od kvality použitého rozdeľovača. Niektoré lacnejšie rozbočovače zhoršia silu signálu zo vstupného zariadenia a kvalita obrazu a zvuku bude znížená alebo úplne znížená nad rámec užitočnosti. Rovnako ako u mnohých iných technologických zariadení a produktov, výskum by mal byť vykonaný pred zakúpením výrobku, vrátane čítania odborných a zákazníckych hodnotení, aby sa zabezpečila kvalita a hodnota.

Rozbočovač HDMI® môže byť rovnako jednoduchý ako kábel s jedným vstupom HDMI® na jednom konci a niekoľkými výstupmi HDMI® na strane druhej alebo krabicou s jedným alebo viacerými vstupmi a viacerými výstupmi. Väčšie a drahšie modely často obsahujú aj zosilňovače signálu, čím sa znižuje degradácia kvality obrazu a zvuku a zabezpečuje sa ostrý obraz a slušný zvuk. Tieto zariadenia sú typicky napájané a môžu stáť oveľa viac peňazí, ale výsledky sú zvyčajne oveľa lepšie ako pri lacnejšom modeli.