Čo je to EVDO Modem?

- Jun 18, 2019-

  Optimalizované EVDO alebo Enhanced Data Only alebo Evolution Data,   modem   je zariadenie, ktoré pomáha prenášať mobilné telefóny   širokopásmového pripojenia . Modem EVDO môže byť mobilná karta SIMCard, zariadenie USB, modem zabudovaný v prenosnom počítači, alebo modem   externý modem . Modem EVDO poskytuje možnosť vyzdvihnúť signály EVDO, čo umožňuje užívateľom pripojiť sa k poskytovateľom služieb EVDO.

Tieto modemy sú bezdrôtové zariadenia. Sú neaktívne a nefunkčné, pokiaľ sa neprihlásite na odber   poskytovateľ služieb   ktorý ponúka pripojenie EVDO. Keď si predplatíte poskytovateľa služieb, modem EVDO prijíma signál od poskytovateľa služieb, takže sa vaše zariadenie môže pripojiť na internet.

Najväčší rozdiel medzi modelom EVDO a bežným modemom je veľký rozdiel v rýchlosti. Tradičný modem môže dosiahnuť rýchlosť internetu iba 128 kbps. Modem EVDO dosahuje prenosové rýchlosti najmenej 600 kb / s, s rýchlosťou až 2 mbps.

Modem je len mechanizmus, ktorý prijíma dáta touto rýchlosťou. Rýchlosť, ktorú ponúka technológia alebo poskytovateľ služieb, určuje, ako rýchlo sa údaje skutočne prenesú do modemu EVDO. Títo operátori účtujú poplatky za predplatné za obmedzené množstvo údajov.

Vo všeobecnosti sa vysoké rýchlosti v sieti EVDO dosahujú prostredníctvom   3G   technológie. EVDO je rýchlejší, pretože sieť odosiela dáta rozdeľovaním dát do paketov, aby sa ušetrilo   šírku pásma . Modem alebo „aircard“ je nádoba, ktorá prijíma tento prenos dát.

Modemy EVDO sú univerzálne zariadenia. Sú ponúkané ako ExpressCards, USB   karty a karty PACMACIA. Každý z týchto rôznych typov modemov môže byť použitý na rade dátových zariadení od telefónov až po notebooky.

Pri takýchto vysokých rýchlostiach je možné   Stiahnuť ▼   aj veľké softvérové aplikácie cez sieť EVDO. Tieto aplikácie je možné stiahnuť bezdrôtovo cez sieť. Niektorí predpovedajú, že EVDO bude ďalšou generáciou používania internetu kvôli zvýšeným možnostiam dostupným so zvýšenou rýchlosťou.