Čo je to elektronická cigareta?

- May 08, 2019-

Elektronická cigareta alebo e-cigareta je mechanické bezdymové zariadenie, ktoré simuluje fajčenie skutočnej cigarety bez tabaku, dechtu a iných chemikálií. Existuje niekoľko nadnárodných výrobcov elektronických cigariet . Trh sa im otvoril po mnohých oblastiach v Spojených štátoch a na celom svete uzákonených zákazov fajčenia.

Elektronická cigareta vyzerá ako skutočná cigareta. Cigareta je typicky zakúpená ako súčasť súpravy. Sada obsahuje nabíjateľné batérie, nabíjačku batérií, cigaretové zariadenie a balenia kaziet. Užívateľ musí nabíjať batériu každú noc a podľa potreby vymeniť náplne.

Elektronická cigareta funguje, keď vzduch prúdi cez valec. Toto zapáli procesor, ktorý vstrekuje kvapky kvapaliny. To má za následok, že nikotínová parná hmla, ktorá je potom inhalovaná užívateľom. Pridá sa propylénglykol, aby sa hmla podobala skutočnému dymu. Mnohé modely tohto typu cigariet sa tiež rozsvietia na svojom konci, aby ďalej napodobňovali skutočnú cigaretu.

Existujú zjavné výhody používania elektronickej cigarety pred fajčením pravidelných cigariet, hoci spoločnosti elektronického obchodovania s cigaretami rýchlo poukazujú na to, že ich výrobok nie je prestať fajčiť. Jednou z výhod je, že neexistuje žiadny tabak, oxid uhoľnatý, decht alebo iná rakovina spôsobujúca chemikálie, ktoré sa nachádzajú v tradičných cigaretách. Ďalšou výhodou je, že nie sú zakázané zákazom fajčenia. Okrem toho, hmla je takmer bez zápachu a nie je tam žiadny sekundárny dym.

Elektronické cigarety stále obsahujú nikotín, ktorý dráždi dýchací systém. Mnohí používatelia tiež hlásili bolesť hrdla a zlú dochuť. Okrem toho americký úrad pre obchod s alkoholom a tabakom (TTB) uviedol, že nemá žiadny regulačný záujem o výrobok, pretože neobsahuje tabak.

Mnohí používatelia elektronickej cigarety hlásia, že fajčenie je menej fajčenie, alebo že sa tento návyk úplne vykopne. Napriek tomu, iní nájdu prístroj chudobnou náhradou za skutočnú vec, hlásia, že primerane neuspokojujú ich chuť na nikotín.

Existuje niekoľko rôznych spoločností, ktoré predávajú elektronické cigarety. Niekoľko z najpopulárnejších modelov patrí: Crown 7, Smartfixx, Gamucci a Njoy. Produkty je možné získať online a tiež vo vybraných predajniach tabaku.