Čo je to E-Reader?

- Mar 29, 2019-

E-reader je elektronické čítacie zariadenie, ktoré sa používa na prezeranie kníh, časopisov a novín v digitálnom formáte. Je bezdrôtový, prenosný a umožňuje čitateľom, aby si všimli osobné knižnice všade, kam idú. Väčšina e-čitateľov môže uložiť niekoľko stoviek elektronických kníh alebo elektronických kníh, ktoré stoja o niečo menej ako tlačené formáty. Zákazníci sa tiež môžu prihlásiť k odberu elektronických verzií novín a časopisov a vydavatelia učebníc začínajú ponúkať učebnice vo formátoch, ktoré umožňujú študentom prístup k nim prostredníctvom e-čitateľov. Niektorí zákazníci majú tiež prístup k svojej verejnej knižnici prostredníctvom svojich čitateľov, aby mohli prezerať a kontrolovať elektronické knihy.

Veľkosť e-čítačky je v rozsahu od približne 15,2 cm do 9 palcov (22,9 cm) a obrazovky môžu byť ovládané pomocou tlačidiel alebo dotykovej obrazovky. Najlepší e-čitatelia majú elektronické atramentové displeje s elektronickým atramentom, ktoré sú určené na kopírovanie vzhľadu vytlačenej stránky. Elektronické papierové obrazovky sú oveľa ľahšie čitateľné ako displeje z tekutých kryštálov (LCD) nachádzajúce sa na iných elektronických zariadeniach, ako sú počítačové monitory a displeje PDA . To sa dosahuje použitím miliónov čierno-bielych mikrokapsúl, ktoré vytvárajú vysoko kontrastný displej s vysokým rozlíšením, ktorý minimalizuje namáhanie očí.

Elektronické knihy alebo iné elektronické materiály sa dajú načítať pripojením e-čítačky k počítaču, alebo v prípade najvýkonnejších elektronických čítačiek, pripojením na stránku priamo prostredníctvom e-čítačky. Veľkosť pamäte sa líši a priamo súvisí s cenou. Najlacnejšie e-čitatelia budú mať najnižšiu úroveň pamäte, čo je asi 512 megabajtov (MB), a drahšie zariadenia budú mať až dva gigabajty (GB). Avšak aj pri najmenšom množstve pamäte môže e-reader čítať asi 200 kníh. Čitatelia s najväčšími spomienkami môžu mať niekoľko tisíc kníh. Každý e-reader bude podporovať rôzne formáty súborov, ale všetky podporujú prenosný formát dokumentov (PDF) a formát textových súborov .

Dvaja z najobľúbenejších výrobcov e-čítačiek sú Sony Corporation a Amazon, ale iné technologické spoločnosti, ako napríklad ASUS a Marvell, prijímajú trend digitálnej knihy a vyvíjajú svoje vlastné elektronické čítačky. To prináša výhody spotrebiteľovi, pretože každá spoločnosť pracuje na nových funkciách, vďaka ktorým budú e-čítačky novej generácie ešte praktickejšie ako pôvodné zariadenia. Niektoré budúce možnosti e-reader zákazníci môžu nájsť sú flexibilné obrazovky, zrýchlené zobrazenie súborov s vysokým rozlíšením PDF , režim nulového výkonu a širší rozsah veľkostí displeja.