Čo je to AV kompozitný kábel?

- Mar 14, 2019-

Audio-vizuálny kompozitný alebo AV kompozitný kábel je systém káblových spojení určených na pripojenie výstupu zvukových a vizuálnych efektov k prijímaciemu zariadeniu, zvyčajne televíznemu alebo projekčnému plátnu, ktoré ich môže zobraziť. Tento druh kabeláže je zvyčajne ľahko rozpoznateľný jeho štyri-hrot zakončenie obsahujúce výstupné konektory, ktoré sú žlté, červené a biele, rovnako ako viac štandardné napájanie pripojenie. Každý konektor je určený na vloženie do zodpovedajúceho portu na prijímacom zariadení. Pri správnej inštalácii umožňuje kábel počúvať, premietať alebo zobrazovať údaje z jedného zdroja. Všeobecne platí, že môže niesť len analógové káble, čo často znamená, že to vypadáva z prospechu s novšími technologickými vylepšeniami využívajúcimi digitálne a high-definition výstupy. Ako také sú často zaradení na staršie časti vybavenia v modernej dobe a nemusia sa tešiť zo širokej škály použitia, ktoré kedysi robili, ale napriek tomu sú v mnohých prostrediach dôležité.

Základné zloženie

Pokiaľ ide o zloženie, tieto káble obsahujú ako video komponent, tak audio komponent a sú často označované skratkou CVBS, čo znamená "farba, video, prázdne a synchronizované". Jeden je zvyčajne žltý. Žltá vetva prenáša všetky signály jasu, synchronizácie a farby. Zvuk je spravidla ovládaný červenými a bielymi terminálmi. Červený konektor je pre pravý zvukový kanál a biely konektor pre ľavý zvukový kanál.

Farebné spojenia sa často označujú ako „RCA pripojenia“, pretože boli prvýkrát vytvorené Rádiom Corporation of America (RCA). Oni boli vynájdené Corporation v roku 1940 do značnej miery nahradil "tip, krúžok, rukáv" (TRS) konektory alebo jack konektory.

Primárne použitie

Všeobecne platí, že kompozitné audio káble majú stereofónny signál s omnoho vyššou kvalitou, než koaxiálny kábel . Použitie RCA pripojení na prenos analógových audio signálov na úrovni line medzi komponentmi je stále priemyselným štandardom na mnohých miestach a vzhľadom na mnohé audio zariadenia a konektory možno nájsť na väčšine typov audio / video komponentov vrátane televízorov a digitálnych videorekordérov. najbežnejšie spojenie medzi televízormi a videorekordérmi, ako aj väčšina štandardných prehrávačov diskov DVD . Na nich závisí aj veľa herných konzol.

Schopnosti prenosu

Kompozitné AV káble nie vždy vysielajú signály vo veľmi vysokej kvalite, aspoň v porovnaní s niektorými inými typmi káblov, ktoré sú k dispozícii. Keď boli prvýkrát predstavení, ich prenos bol zvyčajne považovaný za nadradeného; celková schopnosť káblov sa nezmenila, ale schopnosť priemyslu má. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že káblová hierarchia od najnižšej po najvyššiu kvalitu je koaxiálny kábel, kompozitný kábel AV, kábel S-Video , komponentný kábel a kábel HDMI, pričom druhý z nich je schopný prenášať digitálne prenosy s vysokým rozlíšením a ultra rýchlym prenosom. Použitie kompozitného kábla AV je obmedzené na analógové, nie digitálne signály, čo môže byť limitujúce, najmä v čoraz viac digitálnom svete.

Porovnanie s komponentnými modelmi

V modernej krajine, AV káble často súťažia s efektívnejšie komponenty káble a HDMI káble. Komponentné káble často vyzerajú ako kompozity, pretože tiež používajú RCA adaptéry, ale sú schopné prenášať širší rozsah signálov a sú zvyčajne kompatibilné s novšími zariadeniami. AV modely často stoja oveľa menej, ale môžu tiež urobiť oveľa menej a nemusia byť rovnako užitočné s úplne novou technológiou. Väčšina nových televízorov ponúka kompozitné pripojenie na prednej strane prístroja pre bezproblémové pripojenie videokamier, digitálnych fotoaparátov, počítačov a starších video herných konzol.

Kompozitné video káble môžu prenášať rozlíšenie 480i; skratka „i“, ktorá je skratka pre „interlace“, označuje spôsob, akým sa video obrazy vysielajú na obrazovku. Prekladané znamená, že zbraň s katódovou trubicou (CRT) maľuje obrazovku s párnymi číslicami na prvom priechode a potom robí nepárne číslovanie na druhom priechode. CRT dosvit, v kombinácii s vytrvalosťou videnia, umožňuje, aby bol obraz prezeraný flitter-free v polovici šírky pásma progresívne skenovanie vyžaduje.