Čo je bezdrôtová internetová brána?

- Jan 21, 2019-

Bezdrôtová internetová brána je termín, ktorý sa používa na opis hardvérových komponentov, ktoré slúžia na umožnenie prístupu ľudí na internet cez bezdrôtové pripojenie. Tento typ pripojenia rastie v popularite, pretože poskytuje najväčšiu slobodu používateľom a predstavuje potenciálny tok príjmov pre celý rad rôznych firiem. Existujú dva aspekty pripojenia k internetu cez bezdrôtovú internetovú bránu: hardvér v počítači užívateľa a sieťový hardvér poskytovateľa služieb .

Na prístup k internetu cez bezdrôtové pripojenie musí mať počítač, ktorý používate, bezdrôtovú kartu. Notebooky vyrobené po roku 2007 sú obvykle vybavené bezdrôtovou kartou. Ak karta nie je nainštalovaná, môžete ju zakúpiť v akomkoľvek počítači alebo v elektronickom obchode.

Karta je vložená do širokej zásuvky umiestnenej na boku notebooku a často má anténu. Ak chcete službu používať, karta sa musí aktivovať alebo zapnúť. Pozrite si sekciu sieť alebo bezdrôtové pripojenie operačného systému počítača, aby ste túto funkciu zapli. Akékoľvek bezdrôtové siete aktívne v oblasti sa objavia na obrazovke.

Ak sa chcete skutočne pripojiť k bezdrôtovej internetovej bráne, možno budete musieť zadať meno používateľa a heslo . Tento typ zabezpečenia je veľmi bežný a používa sa na kontrolu prístupu alebo poskytnutie pripojenia k internetu prostredníctvom poplatku za servisný model. Po vytvorení spojenia a prijatí používateľa a hesla ste teraz pripojení k internetu cez bezdrôtové pripojenie. Každý používateľ si môže slobodne prezerať internet rovnakým spôsobom, ako keby bolo pripojenie fyzickou linkou.

Firma alebo organizácia poskytujúca bezdrôtovú internetovú bránu musí investovať do bezdrôtového internetového smerovača a pripojenia k poskytovateľovi internetových služieb ( ISP ). Typicky sa pri prihlásení k odberu poskytovateľa internetového pripojenia poskytuje káblové pripojenie a smerovač. Smerovač je pripojený k počítaču a nakonfigurovaný na pripojenie k poskytovateľovi internetových služieb. Pridanie bezdrôtového smerovača umožňuje používateľovi pripojiť sa k smerovaču bez kábla a odtiaľ prístup na internet. Viacerí používatelia sa môžu pripojiť k smerovaču a potom k internetu.

Veľa kaviarní, pekární, knižníc a obchodov poskytuje bezdrôtový prístup k internetu ako službu pre svojich zákazníkov. Niektoré firmy účtujú poplatok za každú hodinu používania, zatiaľ čo iní majú pravidlá, že používatelia musia nakupovať niečo z obchodu. Skutočné náklady pre podnikanie sú pomerne nízke a predstavujú spôsob, ako prilákať nových zákazníkov alebo vytvoriť nový príjmový tok.