Čo je bezdrôtové slúchadlo?

- Jun 26, 2019-

Bezdrôtový telefón je súčasťou telefónu, ktorý sa nachádza v ruke a obsahuje reproduktor a mikrofón. Namiesto priameho spojenia s káblami používa telefón s bezdrôtovým slúchadlom rádiové vlny na komunikáciu zo slúchadla do pevnej základne a naopak. Základná stanica je pripojená k miestnej telefónnej linke rovnako ako bežný telefón.

Bezdrôtový telefón s bezdrôtovým slúchadlom má iný základ ako mobilný telefón a má základňovú stanicu, ktorá sa pripája k pravidelnému majiteľovi   pevná linka   telefónom. Základňová stanica je pripojená k telefónnej linke účastníka prostredníctvom priameho konektora v spojení s telefónnou zásuvkou v stene. Bezdrôtové slúchadlá sa stali populárnymi, pretože umožňujú slobodu pohybu a zároveň umožňujú užívateľovi zostať na telefóne.

Zavedené v 80-tych rokoch, prvé bezdrôtové telefóny boli dosť hrubé. Väčšina mobilných telefónov bola dosť veľká, ťažká a tehlovo tvarovaná. Zvyčajne obsahovali teleskopickú anténu, mikrofón a reproduktor. Nebolo to nezvyčajné, že používatelia zažili rušenie, pokiaľ nezostali v blízkosti základnej jednotky, ktorá v podstate porazila účel bezdrôtového telefónu.

Väčšina moderných bezdrôtových telefónov sa môže pochváliť dosahom približne 100 stôp alebo približne 30 metrov. Lacnejšie modely majú často menší dosah a rozsah sa líši podľa sily batérie. Niektorí výrobcovia tvrdia, že vyššie frekvencie zlepšujú kvalitu zvuku. Ukázalo sa, že   Sila signálu   a kvalita antény má väčší vplyv na rušenie zvuku.

Na rozdiel od bežného telefónu, bezdrôtový telefón vyžaduje, aby elektrina fungovala. Väčšina bezdrôtových telefónov je napájaná pomocou a   nabíjateľnú batériu , ktorá sa nabíja tak, ako je zaistená v základni základne. Kým bezdrôtový mikrotelefón leží v základni základňovej stanice, nabíja sa cez nabíjačku z domácnosti. 900   MHz , 1,9 MHz, 2,4   GHz   alebo rádiové frekvenčné pásma 5,8 GHz sú to, čo sa dnes bežne používa pre bezdrôtové telefóny. Aby sa šetrila životnosť batérií, niektoré inzerované 5,8 GHz telefóny skutočne prenášajú zo základne na bezdrôtový telefón na 5,8 GHz a prenášajú z telefónu na základňu 2,4 GHz alebo 900 MHz.

V súčasnosti bezdrôtové slúchadlá ponúkajú digitálnu technológiu na zabezpečenie čistého zvuku a zvýšenej bezpečnosti. Analógová technológia nie je taká bezpečná a môže ju často zachytiť   rádiové skenery . Aby sa predišlo odpočúvaniu, digitálna technológia využíva "frekvenčné skákanie". Spektrum šírenia frekvenčného skákania (FHSS) je bezpečnostný režim, ktorý prenáša rádiové signály v sekvencii, ktorá je známa len vysielaču a prijímaču, v podstate blokujúc všetkých ostatných používateľov od zachytenia hovoru.