Čo je to káblová náhlavná súprava?

- Apr 13, 2019-

Káblová súprava slúchadiel je sada slúchadiel pripojených k mikrofónu a pripojená buď k telefónu alebo k počítaču pomocou káblového pripojenia. Pripojenie sa zvyčajne vykonáva cez konektor slúchadiel alebo konektor USB . Káblová náhlavná súprava umožňuje užívateľovi počúvať a hovoriť iba pomocou jedného kusa zariadenia. V niektorých prípadoch sa slúchadlá a mikrofón pripájajú k elektronickému zariadeniu pomocou jediného pripojenia, zatiaľ čo niektoré káblové slúchadlá musia pre tieto dve komponenty používať samostatné vodiče.

Káblové slúchadlá možno nosiť buď cez hlavu, okolo zadnej časti krku, alebo slučky okolo uší, rovnako ako rôzne slúchadlá, ktoré existujú na trhu. Často dochádza k zámene funkcie dvoch zariadení. Hlavným rozdielom medzi slúchadlami a slúchadlami je to, že zatiaľ čo slúchadlá sú určené na počúvanie zvuku, slúchadlá sú určené na obojsmernú komunikáciu.

Káblové slúchadlá sa môžu dodávať s jedným alebo dvoma slúchadlami; prvá je známa ako monaurálna a druhá, binaurálna. Monofonické slúchadlá napodobňujú akt hovorenia na telefóne, zatiaľ čo binaurálne slúchadlá poskytujú stereofónny zvuk a sú uprednostňované video hráčmi. Mikrofón môže byť rušivý alebo všesmerový. Zrušenie hluku znamená, že káblová náhlavná súprava zachytí zvuk len z dvoch malých oblastí priamo pred mikrofónom a za mikrofónom. Všesmerový znamená, že bude zachytený zvuk zo všetkých smerov. Prvý typ bude prenášať špecifickejší zvuk, čo z neho robí najlepšiu voľbu pre niekoho, kto má konverzáciu v hlučnom prostredí, zatiaľ čo druhý typ bude prenášať zvuk vyššej kvality. V závislosti od zamýšľaného použitia náhlavnej súpravy je potrebné zohľadniť rozdiel medzi týmito komponentmi.

Ľudia, ktorí pracujú v centrách telefónnych hovorov, bežne používajú káblovú náhlavnú súpravu, aby minimalizovali namáhanie na krku, keď hovoria cez telefónny prijímač. Káblové slúchadlá sa bežne používajú aj pri mobilných telefónoch, keď sa vyžaduje alebo uprednostňuje komunikácia hands-free, zvyčajne cez port USB. Ďalšími užívateľmi sú jednotlivci, ktorí používajú VoIP , tiež známy ako hlas cez internetový protokol alebo internetové telefonovanie , a online video hráči, ktorí radi chatujú s ostatnými hráčmi a zároveň si ponechávajú svoje ruky voľné pre herné účely.

Termín káblové slúchadlá sa používa na rozlíšenie týchto slúchadiel od ich pokročilejších bezdrôtových náprotivkov. Niektoré príklady bezdrôtových slúchadiel zahŕňajú tie, ktoré používajú rovnakú technológiu ako bezdrôtové telefóny, ako aj iné, ktoré používajú technológiu Bluetooth® .