Čo je vodotesný zapaľovač?

- May 14, 2019-

Hoci veľa zapaľovačov prežilo cestu cez práčku alebo ťažké dažde a prežili, aby opäť za niekoľko dní pracovali, ľudia, ktorí plánujú byť vonku vystavení prvkom, nemajú čas čakať, kým zapaľovač vyschne. Namiesto toho potrebujú ten, ktorý vydrží prvky a bude pokračovať v práci. Z tohto dôvodu existuje niekoľko výrobcov, ktorí robia vodotesný zapaľovač. Môžu sa líšiť v dizajne a funkcii, ale ich hlavným cieľom je pracovať aj po vystavení mokrému prostrediu, hoci presne to, koľko vody môže vystaviť, môže byť variabilné.

Vzhľadom k tomu, niekoľko výrobcov, aby jeden alebo viac modelov vodotesných zapaľovačov, cena týchto sú pomerne flexibilné. Tí z kempingových obchodov môžu stáť okolo 50 dolárov USD (USD) alebo viac, a niekoľko značiek je k dispozícii, ktoré predávajú za menej ako 10 USD. Zákaznícke recenzie majú tendenciu uprednostňovať drahšie značky, a mnohí ľudia, ktorí používajú ich zapaľovače pre kempovanie hovoria, že je obzvlášť užitočné nájsť zapaľovače, ktoré sú odolné voči vetru, pretože to môže pomôcť ľahkým lampám alebo požiarom v drsnejšom počasí.

Niektoré zapaľovače majú aj dizajn pochodne namiesto tradičného dizajnu cigariet. To môže byť užitočné pri osvetlení požiarov. Môže zabrániť horeniu rúk, pretože ruky môžu byť ďalej od plameňov. Iné prevedenia sú evokujúce štandardný zapaľovač cigariet.

Väčšina vodotesných svetlejších štýlov je vodotesných s gumovými tesniacimi uzávermi, ktoré udržujú zapaľovač zapečatený. Je zrejmé, že schopnosť hydroizolácie výrazne klesá, ak sú akékoľvek časti zapaľovača udržiavané otvorené po dlhú dobu. V týchto prípadoch môže zapaľovač fungovať nie lepšie ako ktorýkoľvek iný, a je tu veľká šanca, že sa stane rovnako zapálenou ako voda ako akýkoľvek iný zapaľovač.

Ďalšia vec, ktorú si treba všimnúť pri výbere vodotesného zapaľovača je, ako sa palivo dodáva pre plameň. Väčšina štýlov neprichádza s palivom. Namiesto toho, ľudia môžu potrebovať kúpiť niečo ako bután vyplniť zapaľovač. Overte si u výrobcu alebo na obale, ktoré palivo je vhodné.

Tí ľudia, ktorí už majú zapaľovač, majú inú možnosť získať vodotesný zapaľovač. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ľahšie vodotesné prípady. Veci ako Zippo® môžu byť pokryté OtterBoxom®. Tieto poskytujú veľkú ochranu a pomáhajú ľuďom udržať si svoj obľúbený zapaľovač.

Existujú alternatívy ku kúpe vodotesného zapaľovača. Ľudia si môžu kúpiť celodenné zápasy alebo špeciálne protipožiarne zariadenia, ktoré môžu mať ochranu pred vetrom alebo vodou.