Čo je to mikrofón USB?

- May 28, 2019-

Mikrofón USB je mikrofón, ktorý je určený na použitie v osobnom počítači alebo notebooku a využíva technológiu „ plug and play “, ktorá je spojená s portami USB. Zariadenia, ktoré používajú technológiu USB, sú populárne, pretože všetko, čo niekto potrebuje urobiť, je zapojiť ho do portu USB, po ktorom sa zariadenie rýchlo zapne a spustí. K dispozícii je mnoho rôznych typov týchto mikrofónov, ktoré sa líšia nielen v cene a kvalite, ale aj v množstve funkcií, s ktorými sa stretávajú. Niektoré druhy USB mikrofónov môžu byť tiež integrované do iných USB gadgets, ako sú slúchadlá, osobné počítače kamery a ďalšie.

Základný mikrofón USB sa skladá zo samotného mikrofónu, do ktorého sa dá zapojiť, má kábel s konektorom typu Universal Serial Bus, ktorý sa pripája priamo k portu USB. Tieto jednoduché gadgets môžu mať mnoho rôznych použití, vrátane nahrávania podcastov, rozprávanie s ľuďmi na iných počítačoch, nahrávanie hudby, audio, ktoré sprevádza video, hry a ďalšie. Použitie mikrofónu USB určí kvalitu, ktorú potrebuje, a kvalita týchto zariadení sa môže pohybovať od slabých po mikrofóny, ktoré dokážu nahrávať na úrovni kvality v štúdiu pre účely vysokej kvality, napríklad vysoko kvalitnú hudbu alebo podcasty.

USB mikrofóny prichádzajú v mnohých rôznych štýloch a variantoch, rovnako ako sú vybavené rôznymi funkciami. Niektoré z nich využívajú technológiu na potlačenie hluku, ktorá odfiltruje nežiaduce   šum pozadia . Mnohé funkcie zahŕňajú flexibilitu tam, kde môžu byť tieto stolné mikrofóny umiestnené, ako sú dlhšie káble, montážne zariadenia, otočné čapy na nastavenie polohy a vážené základne, aby sa zabránilo pohybu. Ďalšou populárnou vlastnosťou mikrofónu USB je prepínač na vypnutie zvuku, ktorý umožňuje jednoduché zapnutie a vypnutie zariadenia na ochranu súkromia.

Je dôležité správne používať mikrofón USB, aby ste z neho získali čo najlepšiu kvalitu. Poloha, v ktorej by mal byť mikrofón umiestnený, závisí hlavne od špecifikácií a kvality samotného mikrofónu a mikrofón sa zvyčajne nenachádza v blízkosti zdroja zvuku, pokiaľ nie je súčasťou náhlavnej súpravy. Mikrofón USB, ktorý ruší vonkajší šum a rušenie, bude mať väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o to, kde sa dá umiestniť na dosiahnutie najlepšej kvality zvuku. Je tiež dôležité, aby bol mikrofón umiestnený mimo počítačových reproduktorov, pretože spätná väzba môže byť spôsobená, keď sú tieto dva blízko príliš blízko.