Čo je to zosilňovač priestorového zvuku?

- May 16, 2019-

  zvuk Surround   zosilňovač je elektronické zariadenie pre   domáce kino   systémy, ktoré spracovávajú zvuk zo vstupného zariadenia na dodávku do konfigurácie reproduktorov. Zariadenie v podstate riadi kvalitu zvuku, hlasitosť a smerovanie signálu. Typické jednotky sú tiež známe ako audio / video (AV) prijímače. Tieto integrované jednotky kombinujú zvukové procesory, ako sú kompaktné disky (CD) a prehrávače digitálnych video diskov ( DVD ) s technológiou zosilnenia. Vysokokvalitné špecializované komponenty delia funkcie spracovania / zosilnenia na samostatné jednotky a sú známe ako separáty.

Integrovaný priestorový zvuk   zosilňovač zvuku   riadi všetky procesy a umožňuje používateľom pridávať preferované vstupné zariadenia. Zosilňovač je srdcom každého systému domáceho kina a pracuje v spojení s celou sadou reproduktorov, ktoré obklopujú miestnosť. Dva bežné typy pohlcujúcich audio konfigurácií zahŕňajú 5.1 a 7.1 priestorový zvuk. Obidve sú vybavené umiestnením reproduktorov vľavo, vpravo a v strede obrazovky, s ďalšími ľavými a pravými reproduktormi pre priestorové efekty, ktoré indikujú trojrozmerný priestor pomocou zvukových signálov. 7.1 surround pridáva ďalší pár reproduktorov pre umiestnenie na oboch stranách za osobou.

Ďalších 0,1 aspektu systému priestorového zvuku indikuje   subwoofer , zvyčajne väčšia jednotka, ktorá poskytuje hĺbku a   BAS   k dolným rozsahom zvuku. Integrovaný zosilňovač priestorového zvuku je často ľahšie konfigurovateľný. Oddeľte procesory od prednastavenia   Konektory však ponúkajú možnosť rozšírenia na výkonnejšie zosilňovače v budúcnosti.

Niektoré produkty vyššej triedy môžu ponúkať 100–400 wattov na kanál. Zatiaľ čo použitie sa typicky sústreďuje okolo rozsahu 15 - 50 wattov, väčší výkonový výkon 100 W kanála umožňuje, aby výstup zostal na lineárnej časti krivky skreslenia. Kvalita zvuku a špeciálne efekty budú mať vyššiu kvalitu a vplyv, keď budú poháňané kapacitami s vyšším výkonom.

Konektory konektorov pre surround zvukový zosilňovač pozostávajú zo záhradného radu stereo a divadelných komponentov. Môžu zahŕňať konektory pre rádiové tunery, digitálne audio a video prehrávače, televízor a rôzne AV nahrávacie zariadenia. Koaxiálne a optické audio vstupy obsahujú DVD, CD a dokonca aj   satelit   tunery. Ďalšie konektory sú vhodné pre modernejšie technológie s vysokým rozlíšením (HD). Môžu existovať dokonca vstupy pre staršie technológie, ako sú fonografy a kazetové prehrávače.

Integrovaný zosilňovač priestorového zvuku býva menej nákladný, pretože je masovo vyrábaný a predávaný za účelom udržania nízkych jednotkových nákladov. Samostatné zvukové procesory a predzosilňovače sa zvyčajne vyrábajú v menšom počte a často majú vyššiu kvalitu. Mnohé výkonové zosilňovače majú tri až sedem rôznych kanálov dostupných na jednej jednotke. Keďže zosilňovač predstavuje výkonovú základňu domáceho audio systému, používatelia by mali do tohto zariadenia investovať opatrnejšie ako do vymeniteľných periférnych komponentov.