Čo je podstavec pre subwoofer?

- Apr 15, 2019-

Subwoofery poskytujú basový zvuk, čo sú nízkofrekvenčné zvukové vlny, ktoré tvoria približne polovicu hudobného zvuku. Tieto môžu byť vylepšené použitím subwooferového stojana, nábytku, ktorý sa používa na zdvihnutie subwoofera zo zeme a na zlepšenie kvality zvuku. Aj keď takéto stojany nie sú absolútne nevyhnutné pre domáce kino alebo miestnosť na počúvanie zvuku, zvýšenie výkonu, ktoré poskytujú, môže byť významné. Stojan pre subwoofer môže pomôcť eliminovať alebo redukovať problémy, ktoré vznikajú pri umiestnení reproduktora na podlahu, vrátane prenosu zvuku do miestností pod subwooferom. Tieto stojany však môžu byť dosť drahé a výška, ktorú poskytujú, nemusí byť esteticky ideálna vo všetkých miestnostiach.


Použitie stojana pre subwoofer môže poskytnúť niekoľko zvukových výhod pre všetky nastavenia, v ktorých sa tento typ reproduktora používa na poskytovanie hlbokých basových tónov v zvukovom systéme. Jednou z najväčších výhod používania takéhoto systému je spôsob, ktorým sa zvýši hlasitosť subwoofera zo zeme, čím sa zlepší zvuk reproduktora. To „oddeľuje“ reproduktor od podlahy miestnosti, čo znamená, že vibrácie vytvorené reproduktorom sú menej pravdepodobné, že vstúpia do podlahy. Zvýšením hlasitosti reproduktora od podlahy s podstavcom pre subwoofer, zvuk vytvorený reproduktorom nemá typicky toľko problémov s harmonickou rezonanciou, akú môže mať reproduktor na podlahe.

Jedna ďalšia významná výhoda stojana pre subwoofer nemusí byť nevyhnutne počúvaná poslucháčmi všetkých zvukových systémov. Pozícia reproduktora môže mať priamy vplyv na spôsob, akým niekto počuje zvuk z tohto reproduktora. Zvýšenie tohto typu reproduktora z podlahy so stojanom na subwoofer umožňuje niekomu počuť „stredné basy“, ktoré prichádzajú z vyvýšenej polohy, čo je skôr skôr vertikálny stred miestnosti než z podlahy.


Zatiaľ čo stojan pre subwoofer môže poskytnúť množstvo výhod pre zvukový systém, nemusí to byť vždy prístupné audio zariadenie. Tieto stojany môžu byť dosť drahé, pretože často neslúžia len na zdvihnutie reproduktora, ale tiež na zlepšenie jeho výkonu a kvality zvuku. Môže byť použitý lacný stojan, ale nemusí poskytovať rovnakú úroveň akustického nastavenia a zlepšenia ako drahé modely. V závislosti od veľkosti stojana pre subwoofer môže byť v niektorých miestnostiach trochu nevzhľadný.