Čo je telefón do topánok?

- Jul 05, 2019-

Telefón na topánky je komunikačné zariadenie ukryté v bežnej topánke. To bol slávny gadget v 1960 televíznej špionážne spoof   Získajte Smart . Vtip bol ten, že telefón na topánky, rovnako ako mnoho miniaplikácií v show, bol veľmi nepraktický a sotva tajný. Rôzne reálne topánky telefóny boli vytvorené, najviac v imitácii   Získajte Smart   zariadenie. V roku 2008 vytvoril austrálsky inžinier skutočný telefón na topánky ako vtip, než si uvedomil, že má praktické lekárske aplikácie.

Počas šesťdesiatych rokov bol úspech Jamesov   dlhopis   knihy a filmy inšpirovali celosvetové šialenstvo pre high-tech, fantastické špionážne špionáže. V roku 1965, slávny spisovatelia komédie   Mel Brooks   a Buck Henry   Získajte Smart , ktorý bežal až do roku 1970 a od tej doby sa pravidelne obnovuje. Agent Maxwell Smart, pôvodne hral herec Don Adams, bol bezradný a neistý, na rozdiel od jeho veľkých obrazoviek. Vo filmoch   James Bond   bol známy svojou širokou škálou high-tech gadgets. Maxwell Smart mal svoje vlastné gadgets, z ktorých väčšina bola zbytočná, nepraktická alebo zrejmá a niekedy všetky tri.

Najznámejší z nich bol telefón na topánky, ktorý Smart používal na komunikáciu so svojím nadriadeným, náčelníkom. Nanešťastie, telefón mal tendenciu vyzváňať v nevhodných časoch a Smart musel zobrať topánku, aby do nej hovoril, čo spôsobilo mnoho komických situácií. Je iróniou, že telefón na obuv mal skutočný náprotivok: miniaturizovaný vysielač v topánke, ktorý používali sovietsky agenti KGB počas   Studená vojna . Bol to vlastne bug, alebo skrytý mikrofón, skôr ako pracovný telefón. Nie je známe, či technici KGB boli fanúšikovia   Získajte Smart .

Rôzne skutočné topánky telefóny boli vytvorené v rokoch od tej doby   Získajte Smart   zastavil výrobu. Niektorí jednoducho boli telefónne slúchadlá v tvare topánky s vysokými podpätkami a podobne. Ostatné boli vytvorené ako memorabílie pre televízny seriál alebo 2008   Získajte Smart   Film. V roku 2005, bohatá basketbalová hviezda Shaquille O'Neal mal mobil začlenený do jedného z jeho nadrozmerných   tenisky . Väčšina z nich nefungovala ako topánky a telefóny; O'Neal si zlomil mobil, keď sa na ňom pokúsil ísť.

V roku 2008 vytvoril austrálsky inžinier Paul Gardner-Stephen telefón pre pracovné topánky, do ktorého boli vložené obvody na mobilný telefón. Gardner-Stephen bol fanúšikom   Získajte Smart a zariadenie bolo vytvorené ako lark. Čoskoro si však uvedomil, že má praktické použitie ako zdravotnícke zariadenie. Mohlo by to byť integrované s technológiou na detekciu pádov alebo iných zdravotných kríz a na diaľku upozorniť núdzový personál. Austrálska lekárska škola preskúmala používanie telefónu s obuvou u starších pacientov, ktorí môžu byť neochotní alebo neopatrní, pokiaľ ide o väčšinu technologických zariadení.