Čo je Redbox & Trade; Video?

- Jun 19, 2019-

Redbox ™ je spoločnosť, ktorá je automatizovaná   DVD- kiosky v Spojených štátoch. Zákazníci, ktorí si chcú prenajať video Redbox ™, môžu jednoducho prejsť na stroj a urobiť výber, alebo si môžu vopred rezervovať prenájom prostredníctvom internetovej stránky Redbox ™. Spoločnosť zaznamenala prudký nárast v prvých piatich rokoch prevádzky. Keď debutovala v roku 2004, prevádzkovala iba 12 strojov, všetky v lokalitách McDonald's®; v roku 2009 prevádzkovala viac ako 10 000 strojov v McDonald's®, Wal-Mart®, 7-Eleven® a ďalších reštauráciách a maloobchodných predajniach.

Zákazník skontroluje video Redbox ™ pomocou   dotyková obrazovka   na prednej strane stroja. Transakcia vyžaduje   kreditná karta   pre fakturáciu a identifikáciu zákazníka. Voliteľne môžete dodať   e-mail   adresu, na ktorej má spoločnosť prijať potvrdenie alebo inú komunikáciu od spoločnosti. Disk DVD sa vráti neskôr na tom istom počítači alebo na inom počítači   kiosk   lokalita. Pri každom odhlásenom DVD si spoločnosť účtuje jeden dolár za noc. Zákazníci si tiež môžu kúpiť použité disky DVD zo zariadenia.

Veľké červené boxy kioskov Redbox ™ boli navrhnuté a sú vyrábané spoločnosťou Flextronics®, Singapurskou spoločnosťou. Každý kiosk má viac ako 500 DVD diskov v rotujúcom internom poli. Keď zákazník skontroluje alebo vráti video Redbox ™, robotický mechanizmus stiahne disk alebo ho vráti do poľa. Stroje sú prepojené cez internet, aby sa zabezpečilo, že webová stránka bude mať v reálnom čase údaje o každom inventári kiosku.

Tri filmové štúdiá - 20th Century Fox®, Universal® a Warner Brothers® - odmietli povoliť spoločnosti Redbox ™ ponúkať požičiavanie svojich filmov až mesiac po tom, čo sa v obchodoch objavia DVD. Štúdiá sú údajne znepokojené tým, že nízke náklady na videopožičovne Redbox ™ by mohli jesť na predaj DVD. Redbox ™ podal žaloby proti týmto trom štúdiám a obvinil ich z protisúťažných praktík. Na druhej strane, Sony a Paramount podpísali dohody s Redbox ™ na distribúciu diskov priamo do spoločnosti.

Redbox ™ založil Mitch Lowe, ktorý sa predtým zaoberal službami prenájmu videa Netflix® a Video Droid. Spoločnosť Redbox ™, pôvodne spoločná holdingová spoločnosť Coinstar® a McDonald's®, je teraz 100% dcérskou spoločnosťou spoločnosti Coinstar®, ktorá je najznámejšia pre svoje stroje na triedenie mincí nachádzajúce sa v obchodoch s potravinami. Sídlo spoločnosti Redbox ™ sa nachádza v Oakbrook Terrace, Illinois, predmestí Chicaga.

Podobne ako všetky spoločnosti, ktoré obchodujú vo fyzických médiách, aj spoločnosť Redbox ™ musela v budúcnosti klásť otázky o životaschopnosti svojho obchodného modelu, v ktorom sa očakáva, že prevládne sťahovanie elektronických médií. Lowe naznačil, že Redbox ™ môže okrem fyzických médií nakoniec ponúknuť aj digitálne sťahovanie. Spoločnosť tiež experimentovala s požičovňami Blu-ray ™ a videohier.