Čo je to prenosná dokumentačná kamera?

- Jul 01, 2019-

Prenosný   kamera na dokumenty   je prenosný prezentačný nástroj, ktorý umožňuje užívateľovi premietať obrázky v reálnom čase na interaktívnu obrazovku   tabuľu , iné veľkoplošné zobrazovacie zariadenie. Tieto fotoaparáty umožňujú mnohým ľuďom zobraziť si detailne obraz alebo objekt a sú tak užitočné pre učiteľov, ako aj pre tých, ktorí prezentujú veľké publikum. V porovnaní so štandardnými kamerami na dokumenty je prenosná dokumentačná kamera všeobecne kompaktná a môže byť preto umiestnená v malých priestoroch a ľahko uložená. Mnohé modely majú špeciálne funkcie, ako napríklad schopnosť snímania obrazu, pripojenie k mikroskopu a adaptáciu osvetlenia, vďaka čomu sú funkčnejšie ako staršie formy prezentačnej technológie.

Vo väčšine prípadov má prenosná kamera na dokumenty tri hlavné zložky: smerom nadol   webová kamera , pohyblivý krk, na ktorom je fotoaparát namontovaný, a základňa, na ktorú je ukotvený krk. Zvyčajne je výstupný port zariadenia zabudovaný do svojej základne. Niektoré prenosné modely dokumentačných kamier môžu byť pripojené k počítaču cez   USB kábel . Tieto modely sú často napájané cez toto pripojenie, čím sa eliminuje potreba samostatného napájacieho kábla. Modely bez počítačovej konektivity vo všeobecnosti vyžadujú vlastný zdroj napájania, ktorý je napájaný do kamery cez port v základni.

Ak chcete použiť prenosnú dokumentačnú kameru, moderátor ju jednoducho umiestni na rovný povrch, ako je stôl alebo pracovná plocha, pripojí ju k požadovanému zobrazovaciemu zariadeniu a zapne obidve komponenty. Potom môže umiestniť položku na pracovnú plochu v rozsahu objektívu fotoaparátu a na obrazovku sa premietne živý obraz položky. Položky, ktoré môže zobraziť, môžu byť dvojrozmerné alebo trojrozmerné. Učiteľ literatúry by mohol použiť kameru na to, aby napríklad stránku z prednášok ľahko zrozumiteľnú, alebo ju inštruktor biológie mohol použiť na zobrazenie veľkého obrazu kvetu. Pohyblivý krk zariadenia umožňuje užívateľovi manipulovať s polohou kamery, aby zobrazoval trojrozmerné objekty z viacerých uhlov.

Jednou z hlavných výhod prenosnej dokumentárnej kamery v porovnaní so štandardnými kamerami na dokumenty je jej kompaktnosť. To umožňuje užívateľovi ľahko prenášať fotoaparát a nastaviť ho aj na miestach s minimálnym pracovným priestorom. Mnohé modely sa dajú dokonca zložiť, čo umožňuje jednoduché skladovanie medzi jednotlivými použitiami.

Prenosné kamery na dokumenty majú často špeciálne funkcie, ktoré z nich robia efektívnejšie prezentačné nástroje ako staršie zariadenia, ako sú napr   horný   moderátorov. Niektoré modely majú internú funkciu snímania obrázkov, ktorá umožňuje používateľovi fotografovať obrázok a potom sa k nemu vrátiť neskôr v prezentácii. Iní umožňujú pripojenie mikroskopu, čo je cenná funkcia pre inštruktorov a moderátorov vedy, ktorí chcú zdieľať mikroskopický obraz s viacerými ľuďmi naraz. Nakoniec, niektoré modely majú zabudované zariadenie na prispôsobenie osvetlenia, ktoré umožňuje jasný a ostrý obraz aj pri slabom osvetlení.