Čo je vreckový zosilňovač?

- Jun 03, 2019-

Vreckový zosilňovač alebo zosilňovač je elektronické zariadenie, ktoré je typicky dostatočne malé, aby sa zmestilo do vrecka a ktoré môže zosilniť alebo zosilniť signál. Tieto zariadenia sa často používajú s audio zariadením, aby sa zosilnil signál z prístroja alebo prehrávača médií na sadu reproduktorov. Mnohé typy vreckových zosilňovačov sú určené na použitie s prehrávačom médií a slúchadlami, ktoré zosilňujú signál pre hlasnejší a jasnejší zvuk. Tam sú tiež niektoré vreckové zosilňovače, ktoré možno použiť s elektronickým hudobným nástrojom, ako je gitara, aby sa umožnilo prenosné hranie cez zariadenie.

Základným účelom vreckového zosilňovača je poskytnúť poslucháčom lepší zvukový výkon alebo zvuk cez veľmi malé zariadenie. Tieto zosilňovače nie sú vždy dostatočne malé, aby sa zmestili do vrecka, ale majú oveľa menšiu veľkosť ako mnohé iné modely zosilňovačov. Môžu tiež obsahovať spony na opasok, ktoré umožňujú poslucháčovi pripojiť vreckový zosilňovač k pásu počas počúvania alebo prehrávania zvuku. Vzhľadom k prenosnej povahe týchto zariadení, zvyčajne beží na batérie ako   napájanie , ktoré môže byť potrebné často meniť, ale je nevyhnutné pre zosilnenie signálu.

Jedným z najbežnejších typov vreckových zosilňovačov je zariadenie určené na fungovanie s prehrávačom médií a slúchadlami. Toto zariadenie sa pripája k výstupnému slotu na prehrávači médií a potom sa pripája k slúchadlám, a nie k slúchadlám priamo do prehrávača. Keď zvukový signál prechádza cez vreckový zosilňovač, zariadenie je zosilnené a potom prenesené do slúchadiel. To poskytuje poslucháčovi zvuk, ktorý je často hlasnejší a vyšší v kvalite, čo môže urobiť lacný pár slúchadiel ako oveľa pôsobivejšie zariadenie na počúvanie.

Tam sú tiež niektoré modely vreckový zosilňovač, ktorý môže byť použitý s elektronickým nástrojom alebo prehrávačom médií a pôsobiť ako malý reproduktor. Nástroje ako elektrické gitary zvyčajne vyžadujú zosilňovač na zosilnenie zvukového signálu vytvoreného ich prehrávaním, ktorý je potom poslaný do sady reproduktorov na prehrávanie. Vreckový zosilňovač môže byť použitý a pripojený k   elektrická gitara   funguje ako zosilňovač aj ako reproduktor, čo poslucháčom poskytuje obmedzený zvukový výkon. Tieto zariadenia zvyčajne nemajú dosah alebo kvalitu zvuku poskytovanú väčšími zosilňovačmi a reproduktormi, ale môžu byť použité pre prax. Keďže sú zvyčajne pomerne prenosné, môžu fungovať aj ako pomerne účinné výstupné zariadenia pre multimediálne prehrávače v určitých prostrediach.