Čo je to inštalatérsky had?

- May 06, 2019-

S týmto nápaditým menom by ste mohli byť odpustení, keď si myslíme, že vlastníctvo plazov je požiadavkou pre inštalatérov. Inštalatérsky had alebo augur je vlastne zariadenie, ktoré sa používa na čistenie zablokovaných odtokov. Hady sa dodávajú v rôznych veľkostiach, niekedy so špeciálnymi konfiguráciami, ktoré ich robia vhodnými na použitie v špecifických podmienkach, ako je napríklad upchávanie toaliet. Mnoho obchodov s hardvérom nesie inštalatérových hadov, aby pomohli ľuďom s malými domácimi drevákmi, a niektorí tiež prenajímajú väčšie hady za vážnejšie problémy. Inštalatéri tiež, samozrejme, nesú hady vo svojich dodávkach.

Základný dizajn inštalatéra hada sa skladá z dlhého zvinutého drôtu pripojeného k kľuke. Kľučka sa otáča v smere hodinových ručičiek, aby pomaly zaviedla hada inštalatéra do upchatého potrubia. V niektorých prípadoch môže inštalatérsky had skutočne vyzdvihnúť predmety, keď sa pohybuje, v takom prípade sú z cievok drôtu odstránené, keď je vytiahnutý z potrubia. V iných prípadoch sa inštalatérsky had rozpadne na príčinu upchatia, čo umožňuje, aby voda znovu voľne prúdila, a hadi tiež rozbíjajú pažbu vo vnútri rúrok, keď sa ohýbajú.

Malý alebo krátky inštalatérsky had je zalomený ručne. Iní majú motorizované kľuky, určené na prenikanie veľkých rúrok s vážnymi upchávkami. Motorizované hady by mali používať iba osoby, ktoré s nimi majú skúsenosti, pretože môžu poškodiť vodovodné potrubie alebo zraniť používateľa, ak nie je oboznámený s činnosťou hada.

Fancy inštalatérske hady dokonca prichádzajú s fotoaparátmi, ktoré umožňujú inštalatérovi vidieť, čo sa deje. To môže byť užitočné, keď sa upchatie javí ako neuskutočniteľné, alebo keď inštalatér chce posúdiť celkový stav potrubia. To môže byť tiež prekvapujúce, pretože ohromujúci sortiment vecí skončí dole potrubia, najmä potrubia zdieľané viac domácností, ako by mohlo byť v prípade bytového domu.

Použitie inštalatérskeho hada je relatívne jednoduché. Je dôležité si uvedomiť, že hady s veľmi malým priemerom by sa nemali používať v širokom potrubí, pretože sa môžu zamotať. Okrem toho buďte opatrní, keď používate had v toaletnej alebo porcelánovej vani, pretože môže poškriabať porcelán. Niektoré hady majú gumené alebo plastové hlavy, ktoré minimalizujú poškodenie porcelánu. Mali by ste si byť tiež vedomí toho, že hadi môžu bičovať, keď sa používajú a vytiahnu, čo môže spôsobiť vážne poškodenie a prinajmenšom spôsobiť veľký neporiadok.