Čo je program Pixel?

- Jan 25, 2019-

Program pixelov je typ softvéru, ktorý používateľom umožňuje vytvárať digitálne umenie na úrovni pixelov. Každý softvér, ktorý dokáže vytvárať, upravovať a manipulovať s obrazovými prvkami, môže byť považovaný za program pixelov. Môže ísť o programy, ktoré sú špeciálne prispôsobené na vytváranie pixelov, ako je rasterový grafický softvér alebo sofistikovanejší softvér na úpravu grafiky, napríklad Adobe® Photoshop®. Treba však poznamenať, že táto technológia zahŕňa technológie, ktoré môžu podkopať skutočnú manipuláciu s pixelmi, ako je rozmazanie, alfa-mixovanie a automatické vyhladzovanie.

Program pixelov pracuje s konkrétnymi pixelmi v obraze, takže sa jeho zameranie na jednotlivé prvky líši od väčšiny grafického softvéru. Ak by mal byť pixelový program porovnaný s inou umeleckou formou, mohli by sme nájsť významné paralely medzi ním a beadwork. Používatelia programu pixelov manipulujú s konkrétnymi pixelmi, rovnako ako remeselníci pracujú s jednotlivými korálkami pri vytváraní dokončeného kusu práce.

Obrázky pixelov možno považovať za izometrické alebo nie izometrické. Izometrické obrázky sú tie snímky, ktoré sú vytvorené v blízkej izometrickej dimetrickej projekcii. Poskytujú trojrozmernú perspektívu pomocou uhlov a pomerov pixlov. Non-izometrické pixelové umenie zahŕňa obrazy, ktoré nemožno opísať ako izometrické. Môžu sa zvyčajne nachádzať zobrazujúci obrázok zhora, predné, spodné alebo bočné.

Pixel art nájdete v starších počítačových, video a mobilných telefónoch. Napriek tomu, že nárast trojrozmerných (3D) obrazov znížil popularitu programov pixelov, trh pixelových snímok stále zostáva. Profesionáli a amatéri nájdu použitie v pixelových programoch a budú to robiť tak dlho, kým ich aplikácie s nízkym rozlíšením naďalej volajú. Napríklad mobilné telefóny s nízkym obsahom vyžadujú grafické grafické prvky pixelov kvôli obmedzeniu pamäte a priestoru.

Záujmci tiež môžu nájsť využitie pre pixelové programy. Tí, ktorí jednoducho chcú stavať na svojom chápaní grafického dizajnu, sa môžu oboznámiť s pixelovými programami. Jednotlivci môžu tiež použiť pixelové programy na vytvorenie retro reprezentácie modernej grafiky. Grafický dizajnéri sa môžu rozhodnúť vytvoriť ikony alebo favicóny operačného systému pomocou pixelového programu. Táto prax môže byť užitočná pre tých, ktorí si želajú prispôsobiť svoje ikony na pracovnej ploche alebo dať extra dotyk na svojich osobných webových stránkach.

Bez ohľadu na aplikáciu môže dobrý program pixelov pomôcť používateľovi vytvoriť zaujímavé a životaschopné pixelové umenie. Výsledné pixelové obrázky môžu byť použité ako na výzdobu, tak aj na funkciu. V mnohých ohľadoch sú obrazy umeleckých obrazov pixelov obmedzené len predstavivosťou ich tvorcov.