Čo je mikro projektor?

- Jun 06, 2019-

Mikroprojektor je zariadenie, ktoré premieta obraz na obrazovku alebo na iné pozadie plochého displeja. Bežne sa používa pre prezentácie počas prezentácií, ale môže sa použiť aj pre video. Projektor je niekedy označovaný ako vreckový projektor, pretože je možné ho uložiť na veľmi malých miestach, vrátane vrecka. Väčšina mikro projektorových jednotiek sa používa ako spôsob zobrazenia obrázkov pre veľmi malú skupinu ľudí a je obmedzená na to, do akej miery môžu zobraziť väčšie projekcie.

Najviac unikátna vec, o prenosný mikro projektor je jeho veľkosť. Aj keď sa rozmery medzi jednotlivými jednotkami budú mierne líšiť, väčšina z nich je približne 2 palce (5,08 cm) široká a 4 palce (10,16 cm) dlhá. Niektoré mikro projektory by mohli mať dvojnásobok týchto meraní, a teda nie sú praktické, aby sa zmestili do vrecka. V súčasnosti neexistuje žiadny priemyselný štandard pre to, čo by sa kvalifikovalo ako mikro projektor. Preto je na každej jednotlivej spoločnosti, aby určila, ako bude svoje výrobky uvádzať na trh.

Okrem jeho veľkosti, jedna z ďalších výhod pre mikro projektor je jeho náklady. V porovnaní so štandardnými projektormi môžu tieto menšie jednotky stáť polovicu toho, čo ich väčšie náprotivky robia. Preto, ak hľadáte lacný projektor, tieto projektory vám môžu poskytnúť potrebnú funkcionalitu.

Mikroprojektor je možné často používať ako pre prezentácie fotografií, tak aj pre videá. Najbežnejšie použitie je v menších zasadacích miestnostiach, alebo pre menšie stretnutia, kde môže byť premietaný obraz menší. Tieto projektory môžu skresľovať alebo umývať obrazy, ak sú príliš veľké, hoci niektoré zobrazujú väčšie obrázky ako iné.

Ďalším obmedzujúcim faktorom pre mikro projektory je ich jas. Zatiaľ čo štandardný projektor môže vyžarovať až 2000 lúmenov, mikro projektor často vyžaruje menej ako 100. Preto môže byť potrebné, aby miestnosť bola tmavšia, než by bolo normálne potrebné pre štandardnejšie veľkosti projektorov. Hľadanie skutočného bieleho alebo bieleho pozadia je tiež dôležité pre správne fungovanie projektora.

Pred zakúpením mikro projektora nezabudnite, že nie všetky budú pracovať so všetkými typmi zariadení. Niektoré sú určené na používanie s počítačmi, zatiaľ čo iné sú určené na prácu s inými prenosnými zariadeniami, ako sú prehrávače MP3 alebo iné formy zábavného vybavenia. Pred nákupom sa preto uistite, že sa vybrané zariadenie môže pripojiť k hardvéru. To vám pomôže zachrániť frustráciu z nutnosti vrátiť položku.