Čo je merač vysielača?

- Jul 05, 2019-

Merač   vysielač   je v podstate a   obojsmerné rádio   schopné prijímať aj vysielať. Základné rádio s 2 metrami využíva amatérske rádiové pásmo v pásme VHF a využíva frekvencie od 144.000 megahertz ( MHz ) do 148.000 MHz v Severnej a Južnej Amerike, na Havaji, v Ázii a Oceánii. Európa, Rusko a Afrika môžu využívať frekvencie 144.000 MHz až 146.000.

Pretože 2 metre vysielače / prijímače používajú frekvencie VHF, výška znamená, ako ďaleko je možné jasne komunikovať. Ak chcete získať potrebnú výšku, opakovače sa používajú a sú umiestnené v mrakodrapoch v mestách alebo vrcholky hôr v krajine. Opakovače sú merače a vysielače, ktoré zachytávajú signál z 2-metrového vysielača / prijímača a prenášajú prijatý signál na svoju anténu v rovnakom čase, v akom sú prijímané, a umožňujú vysielať 2 metre na veľkú vzdialenosť. Ak je opakovač dostatočne vysoký, príjem je dobrý pre približne 100 míľ, hoci obvyklá frekvencia opakovača je pre vzdialenosť medzi 30 až 40 míľ. Typický FM vysielač a prijímač by mal 50 wattový set a strešnú vertikálnu anténu   prevodovka   miestneho opakovača.

Vysielače / prijímače sa dodávajú s tromi hlavnými funkciami: skenermi na počúvanie len na frekvenciách vzdušného pásma, kombinovanými vysielačmi a prijímačmi na prijímanie a vysielanie na vzdušných pásmach, a nav-com transceivermi na vysielanie, prijímanie a interpretáciu a zobrazovanie signálov všesmerového rozsahu VHF (VOR) pre navigáciu , Najobľúbenejšími a najpoužívanejšími typmi transceiverov sú kombinované prijímače a prijímače s náhlavnou súpravou, ktoré môžu byť dokonca použité v leteckých kabínach. Funkcia nazývaná vyvolanie kanála umožňuje ukladanie približne desiatich najčastejšie používaných frekvencií na rolovanie po ceste bez nutnosti ich programovania do jednotky na niektorých transceiveroch. Núdzové služby využívajú aj tieto typy vysielačov a prijímačov; nielen policajných a požiarnych služieb, ale aj prístreškov Červeného kríža a záchranných služieb. 2 metre transceivery a frekvencie sú najužitočnejšie, keď namontované jednotky a ručné jednotky môžu spolupracovať na šírení núdzového úsilia na veľkých plochách komunity.

satelit   Komunikácia na dosiahnutie komunikácie na dlhšiu vzdialenosť je možná aj pri menších transceiveroch, ako je 2-metrový vysielač / prijímač, ktorý môže zdieľať s 10-metrovými pásmami, pásmami 70 metrov a dokonca aj mikrovlnnými pásmami s použitím opakovania medzi pásmami. Softvérové režimy na palube môžu diktovať frekvenciu satelitu v danom čase z publikovaného harmonogramu a uplink a downlink z amatérskych rádiových satelitov môžu dosiahnuť komunikačné vzdialenosti až 3 000 míľ od satelitov nízkej Zeme. Zo satelitov s vyššou dráhou je možné dosiahnuť vzdialenosti do 30 000 míľ prostredníctvom tzv. Satelitných „footprints“ a tieto vyššie lietajúce satelity sú v podstate len elipticky obiehajúce opakovače.