Čo je to svetelný stôl?

- May 10, 2019-

Myšlienky, ktoré idú späť do kresliacej dosky, môžu prísť brilantne, ak sa kresliaca doska stane svetelným stolom. Tento jednoduchý, ale jedinečný produkt vrhá viac svetla na túto tému v aplikáciách od fotografovania a grafiky až po medicínu. Takýto stôl je v podstate krabica obsahujúca žiarivky pokryté priesvitným listom zo skla alebo plastu. Jasné osvetlenie vyžaruje cez obrázky, stopy a ďalšie. Doma v štúdiovom štúdiu alebo doplnku elegantného interiérového interiéru je možné ľahko postaviť na lacnom stole.

Snáď najčastejšie, svetelný stôl osvetľuje fotografický film a ďalšie obrázky zozadu. Táto technológia umožňuje podrobnú zrozumiteľnosť pre vysoko kvalitnú reprodukciu obrazu ako pri digitálnom prenose filmových médií. Pracuje na rovnakom princípe, ktorý umožňuje detailnú lekársku analýzu röntgenového žiarenia v nemocniciach. V tomto prípade je stôl upevnený na stenu a upevnený pomocou svoriek, aby sa röntgenové snímky udržali na mieste. Iné aplikácie zvyčajne vyžadujú, aby stôl fungoval ako horizontálny pracovný povrch, ako pri sledovaní obrazu.

V podstate lightbox namontovaný na nohách a pokrytý matným sklom, svetelný stôl nájde využitie v mnohých iných smeroch. Pomáha osvetľovať prírodné objekty, ako sú listy a hmyz. Umelci môžu tento typ tabuľky použiť na rýchle a rýchle prehliadanie diapozitívov umeleckých diel bez potreby nastavenia projektora.

Škatuľa je známa ako komora na miešanie svetla; často je potiahnutý reflexným materiálom, zatiaľ čo na hornom povrchu je umiestnená biela priesvitná tabuľa. Žiarivky poskytujú svetlo, vyvážené pre optimálne výsledky bez nerovnomerného alebo nepohodlného jasu. Zvyčajne sa odporúča index podania farieb (CRI) vyšší ako 90; to znamená, že reprodukované svetlo nebude ostré, ale jasné, jasné a prirodzenejšie. To môže poskytnúť efekt, ktorý je ideálne difúzny, dokonca žiarivo príjemný pre oko. Čím plnšie je vlnové pásmo svetla, tým bližšie napodobňuje celé spektrum prirodzeného slnečného svetla.

Navrhnuté pre úžitkové účely alebo pre pridanie kvalitného vybavenia do priestoru s dizajnovým dizajnom, ľahké stolové výrobky prichádzajú v širokej škále dizajnov a konfigurácií. Môžu sa pohybovať od utilitárnych platforiem až po elegantné futuristické štruktúry. Ovládače stmievača a fluorescenčné žiarovky s rýchlym štartom zvyšujú pohodlie používateľov. Stôl môže byť navrhnutý tak, aby sa ľahko otvoril, aby sa žiarovka vymenila s minimálnymi problémami.

Historická verzia svetelného stola bola použitá na sledovanie kresieb cez šablóny mimeografu. Toto bolo známe ako mimeoscope. V novších aplikáciách a vzdelávacích prostrediach sa môže osvetľovací stôl použiť na ilustráciu optických vlastností. Zmeny v dizajne môžu umožňovať izolované svetelné lúče a pohyblivé hranoly. Takýto stôl môže pomôcť vzdelávať a ilustrovať optické vlastnosti ako v detských múzeách.

Svetelný stôl, ktorý je základným kreatívnym vybavením, nájde nové kreatívne využitie s umelcami a dizajnérmi. Výzdoba interiéru môže byť vylepšená futuristickým efektom obloženia svetelného boxu s nepriehľadným štýlovým materiálom, ako je drevená dyha. Povrch môže byť vyleptaný, aby vyžaroval svetlo umeleckými rezmi a vzormi. Toto použitie robí stôl viac ako pracovnou stanicou, ale pútavým vybavením, ako je konferenčný stolík , a konverzačným kusom v jeho vlastnej pravici.