Čo je to notebook Subwoofer?

- May 21, 2019-

Subwoofer pre prenosný počítač je reproduktor používaný na prenosnom počítači na vytváranie nízkofrekvenčných zvukov. Existujú dva hlavné typy subwooferov, ktoré môžu byť použité s notebookmi, tými, ktoré sú zabudované do počítača, a tými, ktoré môžu byť pripojené k nim pri počúvaní zvuku. Vďaka veľkosti prenosného počítača je ťažké umiestniť do neho kvalitný subwoofer, takže vstavané subwoofery na prenosný počítač nemusia produkovať zvuk nízkej kvality, ktorý má dobrú kvalitu. Zásuvkové subwoofery sú často veľké a nie sú obzvlášť prenosné, ale môžu byť použité doma, aby poskytli notebooku lepší zvukový systém.

Subwoofery sú veľmi podobné iným reproduktorom v ich funkcii aj dizajne. Vytvárajú zvuk vytváraním vibračného povrchu, ktorý núti zvukové vlny do miestnosti. Subwoofer sa líši od iných typov reproduktorov tým, že vytvára zvuk, ktorý je len pod frekvenciou 200 Hz, čo je približne v strede rozsahu ľudského hlasu. Subwoofer pre prenosný počítač bude produkovať tieto nízkofrekvenčné zvuky rovnako ako akýkoľvek iný typ subwoofera. Zvuky, ktoré sú vyššou frekvenciou, budú produkovať ostatné reproduktory na notebooku.

V niektorých prípadoch je do počítača zabudovaný subwoofer prenosného počítača. Ak je, bude viditeľná zvonka skrine a umiestnená na dne. Tento typ subwoofera notebooku vyzerá ako malý disk a zvyčajne nie je väčší ako 2,5 cm v priemere, pretože vo vnútri kompaktného rámu notebooku nie je dostatok miesta pre väčší subwoofer.

Vstavaný prenosný subwoofer bude mať obmedzenú funkciu. Pravidelné subwoofery sú zvyčajne najmenej 10 palcov (10 alebo menej centimetrov) hlboké, aby umožnili subwooferu dostatok miesta na produkciu vysoko kvalitného nízkofrekvenčného zvuku. Nízkoprofilový zvuk produkovaný subwooferom, ktorý je hlboký menej ako 1 palec (2,5 cm), nebude mať vysokú kvalitu.

Aby sa dosiahol vysokokvalitný nízkofrekvenčný zvuk, je potrebné použiť externý subwoofer pre laptop. Tieto zariadenia sú zvyčajne pripojené k páru externých reproduktorov a zapojené do prenosného počítača prostredníctvom audio konektora, univerzálnej sériovej zbernice (USB) alebo zbernice firewire. Tieto subwoofery sú často objemné a nie sú určené na prenos spolu s prenosným počítačom. Ak človek často používa prenosný počítač doma alebo v práci, externý reproduktorový systém, ktorý obsahuje subwoofer, je možné pripojiť k notebooku kedykoľvek je to potrebné.