Čo je to ručné rádio?

- Jun 25, 2019-

Ručné rádio je kompaktné a   prenosné rádio   jednotka, ktorá sa môže prenášať kdekoľvek a môže sa používať kedykoľvek, aj keď je obsluha v pohybe. Ručné rádia sú vhodné pre komunikačné výmeny v mnohých situáciách, vrátane núdzových výstrah, záchranných operácií, dobrodružných výprav, námorných prieskumov a vojenských manévrov. Rádiá sa pravidelne používajú na prenos dopravných podmienok, trasy, upozornenia na počasie a ďalšie informácie o verejnej službe.

Štandardné funkcie ručného rádia zahŕňajú LCD obrazovku, vstavaný mikrofón, vstavaný reproduktor, flexibilnú anténu a   nabíjateľná batéria   balenie. Núdzové rádiá majú ľahko použiteľné prevádzkové nástroje, ktoré sa dajú ľahko pracovať v rizikových situáciách alebo v objemných ochranných zariadeniach.   námorné rádio   je vodotesné rádio s puzdrom, ktoré zabraňuje morskej vode zničiť vnútorný mechanizmus. Handheld rádia sú používané rovnakým spôsobom ako mobil, ale handheld aspekt nemusí byť ideálny v niektorých prípadoch, a tak máme reproduktor-mikes a slúchadlá, ktoré umožňujú hands-free prevádzku.

Batériovou batériou môže byť séria pripojených a nabíjateľných článkov alebo batérií na jedno použitie AAA alebo AA; Na nabíjanie akumulátora sú k dispozícii rôzne typy nabíjačiek. Je to dobrý nápad   ručné CB rádio   ktorý umožňuje obidva typy batérií v prípadoch, keď nie   Zdroj   nabite batériu. Anténa, tiež známa ako gumová kačica, je odnímateľná a ručné rádio môže byť v prípade potreby vybavené silnejšou externou anténou.

Existujú dva hlavné typy vreckových rádií, ktoré pracujú na dvojpásmových frekvenciách a tie, ktoré pracujú na viacpásmových frekvenciách. Niektoré vreckové rádiá, najmä tie, ktoré sú určené na použitie v núdzových situáciách, sú zvyčajne schopné vysielať len na kanáli 16; toto je medzinárodný núdzový kanál. Použitie tohto kanála na iné ako núdzové vysielanie je v mnohých krajinách považované za priestupok a porušovatelia môžu dostať tuhé peňažné pokuty.

Je dôležité zvážiť, prečo sa rádio nakupuje pred jeho získaním. Ak je určený na iné komunikačné účely, je rozumné získať obojsmerné vreckové rádio, ktoré môže vysielať aj na iných kanáloch. Ručné rádiové zariadenia majú zvyčajne menej komunikačných schopností ako pevné rádiá, ale vylepšenia v technológii priniesli niekoľko veľmi slušných modelov, ktoré sú na rovnakej úrovni ako stredné rádiové stanice. Dôležité je tiež vybrať vreckové rádio s dostatočným výkonom na komunikáciu, kedykoľvek budú používatelia.