Čo je vreckový PDA?

- Jun 06, 2019-

Prenosný počítač   PDA   alebo   osobný digitálny asistent   nie je nová technológia, hoci jej vlastnosti sa naďalej rozširujú. Tiež volal dlaň, dlaň hore alebo niekedy chytrý telefón, keď je zahrnutá technológia telefónu, tieto zapadajú do počítačov, ktoré sa osvedčili ako skvelá metóda pre organizovanie každodenných udalostí a čoraz častejšie aj pre online komunikáciu s ostatnými. Existuje niekoľko rôznych funkcií, ktoré môže mať každý PDA PDA a niekoľko doplnkov, ktoré ponúknu len niektoré modely.

Väčšina typov PDA obsahuje obrazovku a buď spôsob, ako písať alebo zapisovať dáta priamo na dotykovom displeji jednoducho pomocou prstov alebo   stylus . Alternatívne, niektorí prichádzajú s klávesnicou. Z nevyhnutnosti je klávesnica relatívne malá, o veľkosti dlane, ale veľa ľudí má veľmi pohodlné písanie pomocou prsta alebo dvoch. Niekoľko vreckových PDA modelov môže mať plnohodnotnú klávesnicu pre rôzne úpravy, hoci nie sú také užitočné pre vstup informácií na cestách.

Vreckový PDA môže svoje informácie štruktúrovať do rôznych súborov, ku ktorým sa dá ľahko pristupovať dotykom alebo kliknutím. Môžu existovať súbory venované dátumom nahrávania alebo schôdzkam, ktoré by potom mohli byť nastavené na alarm alebo pripomenutie na konkrétnych miestach. Môžu byť k dispozícii užitočné doplnkové aplikácie, ako sú kalkulačky, prístup ku globálnemu systému určovania polohy ( GPS ), schopnosť dostať sa na internet, počúvať hudbu alebo odpovedať na telefón. Mnohé palmtopy umožňujú aj preberanie informácií a poskytujú druhý záznam všetkých zaznamenaných údajov alebo prostriedky na nahrávanie nových aplikácií, ktoré môžu zvýšiť funkčnosť.

Aj keď je bežné myslieť na PDA ako na provinciu tých, ktorí milujú technológiu, tieto vreckové počítače majú iné využitie, ktoré môže byť praktické a funkčné. Môžu byť použité v lekárskom prostredí na zaznamenávanie informácií o prípadoch alebo sa niekedy používajú ako súčasť terapeutickej pomoci ľuďom s deficitom pamäti. V tomto kontexte ich možno hlboko oceniť.

Ďalšie potenciálne využitie pre vreckové PDA je vo vzdelávaní, najmä so študentmi, ktorí majú dysgrafiu. Akákoľvek forma dlane s konektorom v klávesnici môže byť užitočná pre študentov, ktorí nemôžu čítať vlastné písanie. Odoberanie úloh by mohlo byť oveľa jednoduchšie a domáce úlohy by mohli byť organizovanejšie.

Existuje množstvo spoločností, ktoré vyrábajú širokú škálu vreckových PDA. Patrí medzi ne Apple® a Palm®, ktoré boli pôvodcami vreckových počítačov. Apple® sa viac zameral na telefóny a internetovú kapacitu s modelmi ako je iPhone &; a iTouch®. Medzi ďalšie známe značky patrí   Blackberry® . Toto je naďalej oblasť, v ktorej pravidelne dochádza k novému vývoju, a ľudia si pravdepodobne všimnú zmeny vo väčšine najobľúbenejších mien alebo v spoločnostiach, okrem funkcií, ako čas postupuje.