Čo je to prepäťová ochrana s plochým konektorom?

- Apr 22, 2019-

Prepäťová ochrana s plochým konektorom je určená na ochranu elektrických zariadení osoby pred možným poškodením prepätia elektriny a zároveň šetrí priestor. Tento typ prepäťovej ochrany je postavený s plochou zástrčkou, čo znamená, že sa neodlepí od steny a vyžaduje veľa priestoru medzi zásuvkou a nábytkom, spotrebičmi a dekoratívnymi predmetmi. Namiesto toho zástrčková časť prepäťovej ochrany plochej zástrčky leží plocho a zaberá veľmi málo miesta.

Jedným z problémov, ktoré môže mať človek so základným prepäťovým chráničom je, že zástrčka vyčnieva zo steny. To v niektorých prípadoch spôsobuje nepohodlné umiestnenie. Napríklad prepäťová ochrana s pravidelnou zástrčkou nemôže byť umiestnená za knižnicu, posteľ, komodu, spotrebič, pohovku alebo stoličku, pokiaľ si užívateľ nevadí ponechať medzi stenou a nábytkom alebo spotrebičom medzeru. Aby sa tomuto problému predišlo, mnohí ľudia si vyberajú ploché prepäťové chrániče, ktoré nevyžadujú, aby sa osoba vyrovnala s medzerami alebo puzzle nad lepším umiestnením.

Keď je človek na trhu pre prepäťovú ochranu s plochým konektorom, môže si dobre vybrať nejaký čas. Je to preto, že silové pásy sa dajú ľahko zameniť za prepäťové ochrany. Bohužiaľ však výkonové pásy nerobia rovnakú prácu. V podstate napájací pásik poskytuje viac zásuviek, ktoré možno použiť na napájanie celého radu zariadení. Prepäťová ochrana, na druhej strane, nielen umožňuje osobe pripojiť viac zariadení, ale tiež udržať tieto zariadenia chránené pred prepätím.

Prepäťová ochrana s plochým konektorom funguje rovnako ako iné prepäťové ochrany; jediným skutočným rozdielom je jeho dizajn. Prepäťová ochrana s plochým kolíkom pomáha zabrániť poškodeniu elektrických zariadení v prípade zvýšenia napätia. Bez prepäťovej ochrany môže zvýšenie poškodiť elektrické zariadenie a spôsobiť jeho nefunkčnosť. Aj keď je prístroj stále použiteľný, opakované prepätia ho môžu pomaly poškodiť. Keď sa používa prepäťová ochrana, prebytočná elektrina sa presmeruje na uzemňovací vodič a elektrické zariadenia sa udržiavajú v bezpečí.

Niektoré ploché prepäťové chrániče sú tiež navrhnuté s hlavami zástrčky, ktoré sa zakrivujú na stranu, skôr než sa rozširujú smerom nadol. Táto dodatočná funkcia môže spôsobiť, že prepäťová ochrana bude ešte pohodlnejšia. Vzhľadom k tomu, zástrčka zakrivenie na stranu, nebude blokovať ďalšie zásuvky, aj keď sa používa v hornej zásuvke zásuvky.