Čo je to dokovacia kolíska?

- May 22, 2019-

Dokovacia kolíska je a   nabíjacia stanica   pre elektronické zariadenia, ako sú smartfóny alebo osobné digitálne asistentky (PDA). Môže tiež poskytovať sieťové alebo synchronizačné funkcie iným kompatibilným zariadeniam, najčastejšie prenosnému počítaču alebo pracovnej ploche. V niektorých prípadoch bolo toto zariadenie nahradené jednoduchým   nabíjačka   a mini-plug, ktorý je napríklad bežný pre nabíjanie mobilných telefónov.

Apple je Nano   iPod   Mobilný digitálny hudobný prehrávač využíva na nabíjanie dokovaciu kolísku. Niektoré modely týchto dokovacích kolísok sú vyrobené na použitie v aute, takže iPod môže dobíjať a súčasne prehrávať hudbu prostredníctvom audio systému vozidla.

S popularitou Global Positioning   satelit   ( GPS ) jednotky v automobiloch, niektorí chytrí výrobcovia sa rozhodli vytvoriť mobilnú kolísku, ktorá by mohla zahŕňať funkčnosť GPS do a   PDA . Sú dodávané so softvérom GPS, ktorý využíva lokalizáciu a mapovanie pre užívateľov PDA, ktorí potrebujú GPS schopnosť bez cenovky samostatnej jednotky. Jedným takýmto príkladom je Arkon Powered GPS Docking Cradle so softvérom MobiNavigator

Dokovacia kolíska PDA / GPS sa pripája k prístrojovej doske pomocou prísavnej prísavky s napájaním prostredníctvom káblového adaptéra, ktorý beží na zapaľovač cigariet. Používateľ najprv načíta softvér do počítača, kde si môže vybrať regionálne mapy, ktoré sa majú nahrať do PDA. Pomocou tohto systému je možné pripraviť sa na dovolenku alebo služobnú cestu, virtuálne prispôsobenie funkcie GPS pri zachovaní zjednodušeného PDA nepotrebných údajov. Cena tohto typu zariadenia je podstatne nižšia ako vyhradená jednotka GPS.

Ďalší typ dokovacej kolísky, ktorý je k dispozícii pre mnoho modelov notebookov, je známy ako   dokovacia stanica .   Dokovacia stanica   Prináša integrovanú funkcionalitu desktopov do notebooku tým, že poskytuje podporu rozhrania na používanie štandardného stolného monitora, klávesnice a ďalších periférií s notebookom. Dokovacia stanica je vhodná pre kanceláriu alebo doma, čo umožňuje prenosný počítač používať ako pracovnú plochu, keď nie je na cestách. Dokovacie stanice, ako dokovacie kolísky, sú proprietárne, určené pre špecifické značky a modely.