Čo je dátový kábel?

- Feb 18, 2019-

Dátový kábel, ktorý sa používa na pripojenie mobilných zariadení a počítačov na účely prenosu údajov alebo komunikácie. Populárne povedané, je to nástroj pre pripojenie počítačov a mobilných zariadení na prenos súborov, ako sú videá, vyzváňacie tóny a obrázky.

Teraz s rýchlym rozvojom elektronického priemyslu sa dátové linky stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

základné informácie

Klasifikácia podľa typu rozhrania

Rozhranie COM a rozhranie USB

1, COM rozhranie sa tiež nazýva sériový port, je pripojený za stolným počítačom, v súčasnosti sa odstraňuje. Výhodou je, že cena je nízka a kefka je podporovaná (niektoré mobilné telefóny môžu používať iba sériový kábel na čistenie stroja); nevýhodou je, že odstránenie je veľmi nepohodlné, nepodporuje prenosný počítač a rýchlosť prenosu je pomerne pomalá.

2, USB rozhranie je hlavný prúd, výhoda je pohodlná a rýchla a stabilná, podporuje všetky typy počítačov; nevýhoda je, že cena IC (centrálny riadiaci čip) je o niečo vyššia a niektoré dátové riadky nepodporujú funkciu kefy.

Funkčná klasifikácia

Internetový kábel; kefka; linka synchronizácie; nabíjacia linka; multifunkčná linka.

1. Internetový kábel: Môže byť použitý iba pre GPRS alebo CDMA 1X prístup k internetu. Typické modely: séria V730; Séria V688; Séria PHS.

2, linka kief stroja: môže byť použitá len na modernizáciu kefového stroja. Typický model: BenQ S700; Upgrade na odomknutie prvého riadku.

3, linka synchronizácie: slúži na prenos telefónneho zoznamu; obrazové zvonenia; textové správy; multimediálne materiály atď., samozrejme, niektoré sú obojsmerné prenosy, niektoré podporujú iba jednosmerný prenos. Takéto dátové riadky sú bežnejšie.

4, nabíjací kábel: všeobecne internetový kábel alebo synchrónny kábel plus funkcia nabíjania USB, praktickejšie a pohodlnejšie, základné funkcie pre internetové a skupinové správy. Môže sa tiež rozdeliť na dva typy: nabíjanie a nabíjanie. Prvý je nabitý hneď, ako je zapojený. Ten má malý spínač, ktorý ovláda, či je alebo nie je nabitý. Samozrejme, najvyššia úroveň s nabíjacím spínačom, cena je drahšia. Odporúčaný typ: CDMA Internet series; Séria Siemens 3508.

5, multifunkčná linka: zároveň podporuje internet, synchronizáciu, čistenie, nabíjanie a ďalšie 2 alebo viac funkcií, nová linka Samsung je tiež vybavená dvojitým rozhraním, USB synchronným internetom; sériový kefový stroj.

Pripomienka: Keď si kúpite dátový kábel, musíte mať viac funkcií. Čím je lepšie, tým je drahšie, čo sa rovná multi-line.

Mobilný telefón

Vo všeobecnosti existuje niekoľko špecializovaných dátových riadkov. Spoločným javom je, že jedna dátová linka môže byť použitá pre rôzne modely mobilných telefónov. Niektoré modely majú viac prehnaných údajov. Jedna linka môže používať 30-40 rôznych typov mobilných telefónov.

Problém, s ktorým sa často stretávajú predajcovia dátových tokov, je to, že zákazník odzrkadľuje, že dátovú linku nemožno použiť. Ak ste si istí, že zásielka nebola nesprávna, väčšina zákazníkov nebude používať dátový kábel. Prvý pohľad na softvér vo vnútri CD na podporu modelu mobilného telefónu zákazníka, ak nepodporujete, môžete ísť on-line sťahovať príslušný softvér, takže bude riešený všeobecný problém. Kľúčovým bodom je, že dátové riadky sú univerzálne a softvér nie je univerzálny. Neexistuje žiadny zvlášť dobrý spôsob, nakoniec, existuje príliš veľa modelov mobilných telefónov.