Čo je to volacia karta?

- Mar 29, 2019-

Karta volania je predplatená „ kreditná karta “, ktorú možno použiť na vykúpenie telefónu alebo minút mobilného telefónu. Kúpou volacej karty si zakúpite minúty dopredu. Rôzne telefónne dopravcovia a tretie strany vyrábajú vizitky, a existujú dva základné druhy: tie, ktoré sa používajú s platenými programami, a tie, ktoré sa používajú na diaľkové telefóny.

Plat, ako ste ísť plán nevyžaduje mesačné poplatky alebo fakturáciu ako štandardný plán mobilného telefónu. Užívateľ si namiesto toho zakúpi volaciu kartu a zaregistruje svoje sériové číslo u operátora. Dopravca pripočíta minútu kreditu na telefón podľa hodnoty volacej karty. Po vyčerpaní pripísaných minút z volacej karty sa musí nová telefónna karta zakúpiť a zaregistrovať, aby sa telefón mohol naďalej používať. Tento plán je populárny u tínedžerov, ktorí ešte nemajú kreditné karty as tými, ktorí používajú ich mobilné telefóny veľmi málo.

Ďalším typom predplatenej telefónnej karty je diaľková volacia karta pre pevné linky. V tomto prípade kupujúci zavolá na číslo 800 na registráciu karty, nastavenie účtu a získanie osobného identifikačného čísla (PIN). Pred vytáčaním telefónneho čísla je zvyčajne potrebné zadať prístupové číslo a kód PIN. Dopravca elektronicky sleduje, koľko kreditov je ponechaných na volacej karte a zavolá tak dlho, ako zostáva kredit. Tento typ telefónnej karty je vhodný pre medzinárodné cestovanie alebo služobné cesty. Niektoré karty možno „dobiť“ pridaním ďalších peňazí na účet.

Rodičia často kupujú predplatené telefónne karty pre vysokoškolských študentov mimo domova. Deti v tábore môžu tiež použiť predplatenú volaciu kartu, a to môže byť dobrý spôsob, ako rozpočet dlhé vzdialenosti výdavkov návyky.

Existujú aj telefónne karty, ktoré nie sú predplatené, ale narastajú mesačné poplatky na základe uskutočnených hovorov. Tento typ volacej karty chýba kontroly výdavkov, ale môže byť vhodnejšie pre podniky.

Telefónne karty zakúpené online sa môžu skladať iba z prístupového čísla a kódu PIN namiesto skutočnej plastovej karty. Všimnite si, že on-line alebo off, dopravcovia niekedy odísť z podnikania, a klienti s pre-kúpil minút môže stratiť zvyšný kredit. Ak si kúpite volaciu kartu, môže byť najlepšie držať sa renomovanej spoločnosti alebo hľadať servisnú zmluvu, ktorá za týchto okolností zabezpečí vrátený kredit.

Volacie karty prichádzajú v mnohých nominálnych hodnotách, od 5 USD (USD) po 50 USD alebo viac. Ak niekto, koho poznáte, má platový plán, môže byť skvelá darčeková karta od ich mobilného operátora. Majú príbuzného alebo priateľa, ktorý žije ďaleko? Štandardná predplatená volacia karta je pekný spôsob, ako povedať: "Som tu kedykoľvek." Volanie karty sú k dispozícii v obchodoch s potravinami, zľavové marty, mobilné a elektronické obchody a mnoho ďalších predajní.