Čo je Brunton & Reg; Kompas?

- May 05, 2019-

Brunton® Compass je typ kompasu, ktorý vyrába spoločnosť Brunton® so sídlom vo Wyomingu. Meno Brunton® má takú silnú povesť, že generické kompasy v podobnom dizajne sú často označované ako Bruntony, aj keď Brunton® je vlastne ochrannou známkou, ktorá je vyhradená pre použitie na produktoch vyrobených menovkou. Mnohí dodávatelia kompasov a dodávok pre outdoorových nadšencov a geológov zásobujú rad kompasov Brunton®. Aj keď majú tendenciu byť nákladné, niektorí ľudia si myslia, že stoja za dodatočné náklady.

Tento dizajn kompasu bol vyvinutý koncom 19. storočia kanadským inžinierom DW Bruntonom. Zahŕňa kompas v malom puzdre so zrkadlom, ktoré ľuďom umožňuje pozorovať. Kompasový dizajn Brunton® má tiež inklinometer , známy tiež ako klinometer , ktorý umožňuje ľuďom, aby okrem pozorovania smeru, ktorému čelia, merali uhol. Dizajn je dostatočne malý, aby sa ľahko zmestil do stavebnice a Brunton® robí niektoré jednoduchšie návrhy kompasov, ktoré sa dajú pripevniť na kľúčenky alebo batohy na rýchle pozorovania.

Dizajn kompasu Brunton® je veľmi presný. Zariadenie je tiež známe ako Brunton® Pocket Transit, prístroj bol kalibrovaný a navrhnutý tak, aby sa ihla rýchlo stabilizovala, keď niekto otvorí kompas na pozorovanie, a tak, aby bolo čítanie vysoko presné. Prístroj tiež obsahuje armatúru, ktorá môže byť nastavená pre deklináciu , rozdiel medzi skutočným severom a magnetickým severom.

Pri nákupe kompasu Brunton® majú ľudia možnosť vybrať si medzi štýlom čítania azimutu alebo quad. Azimutové kompasy sú obklopené značkami, ktoré dosahujú až 360 stupňov, zatiaľ čo štvorhranné kompasy rozdeľujú údaje do štyroch sád mier merania. Uprednostňovaný štýl závisí od druhu práce, ktorú niekto robí, softvéru, s ktorým niekto pracuje a preferencií supervízorov alebo inštruktorov. Je tiež možné previesť medzi dvoma štýlmi čítania v prípade, že niekto má na ruke nesprávny typ kompasu.

Podobne ako iné vedecké prístroje, aj kompas Brunton® vyžaduje zvláštnu starostlivosť. Kým dizajn je známy tým, že je veľmi trvanlivý, môže byť poškodený nárazom, vlhkosťou a inými problémami. Udržiavanie kompasu v ochrannom puzdre, ochrana pred vodou a opatrnosť pri používaní v prostrediach, kde je magnetická interferencia minimálna, sú dôležité pre ľudí, ktorí chcú presné merania. Nesprávna starostlivosť o zariadenie môže viesť k chybným údajom, ktoré môžu byť frustrujúce a niekedy dokonca nebezpečné.