Čo je to barometer Compass Watch?

- May 27, 2019-

  barometer   hodinky sú jedným zo série čoraz zložitejších hodiniek dostupných na trhu s elektronikou. Miniaturizácia výpočtovej techniky umožňuje inštalovať sofistikované senzory a procesory v zariadení veľkosti náramkových hodiniek. Aj keď toto zariadenie bude naďalej zobrazovať aktuálny čas, zobrazí sa aj umiestnenie užívateľa a miestne poveternostné podmienky. Hodinky s barometrickým kompasom môžu obsahovať aj iné funkcie, ako je napr   výškomer , teplomer alebo monitor srdcovej frekvencie.

Hoci hodinky existovali stovky rokov, hodinky neboli vytvorené až do 1800s. To bolo pôvodne pohodlie zariadenie pre vojakov a neskôr, letci, ako to bolo ľahšie prístup ako   vreckové hodinky   ktoré boli populárne v 19. storočí. Po pravidelnom používaní vojakmi z prvej svetovej vojny sa náramkové hodinky stali najbežnejším osobným hodinky v priebehu 20. storočia. V posledných desaťročiach začali špičkoví hodinári pridávať elektronické a počítačové komponenty do svojich luxusných náramkových hodiniek. V priebehu rokov sa tieto doplnky stali bežnejšími ako hodinky.

Hodinky barometer compass sú jedným z niekoľkých hodiniek predávaných užívateľom, ktorí majú záujem o atletiku a dobrodružné cestovanie. Napríklad potápačské hodinky sú určené na použitie pri hlbokomorskom potápaní a budú obsahovať hĺbku. Hodinky barometrického kompasu a podobné zariadenia sú určené pre turistov, karavanov a dokonca aj horolezcov. Kompas môže pomôcť pri určovaní polohy a smeru používateľa a niekedy je rozšírený o vstavaný   globálny systém určovania polohy   ( GPS ). Medzi ďalšie vlastnosti môže patriť výškomer, ktorý odhaľuje výšku užívateľa nad hladinou mora.

Barometer je zariadenie, ktoré zobrazuje lokálne   tlak vzduchu . To môže byť použité na určenie meniacich sa poveternostných podmienok, pretože počasie často spôsobuje   atmosferický tlak   zmeniť. Ak napríklad tlak vzduchu prudko klesne, môže to byť indikátor približujúceho sa dažďa. Tieto informácie môžu byť životne dôležité, najmä pre karavanov a iných, ktorí môžu byť na milosť a nemilosť prvkov. Najmä horolezci môžu využívať funkcie barometrického hodinového kompasu, aby určili bezpečnosť lezeckých podmienok.

Početné spoločnosti vyrábajú niektoré verzie hodiniek kompasu a ceny sa veľmi líšia. Jednoduché modely môžu byť pomerne cenovo dostupné, ale cena sa zvyšuje s rastúcou kvalitou a množstvom funkcií. Niektoré z týchto funkcií môžu zahŕňať vzdialené pripojenia k GPS alebo   satelit   meteorologické služby pre ešte presnejšie miestne informácie. Najpodrobnejšie z týchto hodiniek sú v podstate drobné osobné počítače, ktoré môžu byť pripojené k zápästiu.