Čo je to 3D telefón?

- May 27, 2019-

Pridanie možnosti zobrazenia trojrozmerných (3D) obrázkov na pravidelné   smartphone   3D telefón prvýkrát vstúpil na spotrebiteľský trh v roku 2011. Tieto telefóny zvyčajne predstavujú vyšší koniec smartfónov, ale pridali špeciálne navrhnutý displej, ktorý vytvára ilúziu hĺbky a fotoaparát, ktorý dokáže zachytiť 3D fotografie a videá. Zariadenia dostupné v roku 2011 používajú „paralaxovú bariéru“ na zobrazovanie 3D obrázkov a dvojitá šošovka na fotografovanie av niektorých prípadoch aj videoklipov.

Kľúčovým prvkom v 3D telefóne je špeciálna obrazovka paralaxovej bariéry. Tieto obrazovky obsahujú špeciálny optický povlak, ktorý odráža striedavé pixely v alternatívnych smeroch, pracujúcich na rovnakom princípe ako   šošvkovitý   3D obrazy používané v obaloch produktov, ako napr   DVD   krycie rukávy. Na obrazovke sa zobrazia obrazy dvoch očí, ktoré sú navzájom preložené, a paralaxová bariéra smeruje obraz pre každé oko v tomto oku. Hoci táto technológia poskytuje vynikajúci pocit hĺbky, je extrémne citlivá na uhol, ktorým sa diváci pozerajú cez ňu, čo z nej robí vynikajúcu voľbu pre zariadenie, ako je napríklad 3D telefón, ktorý je zvyčajne vreckový a používaný jednou osobou naraz. ,

Každý 3D telefón, ktorý je k dispozícii od decembra 2011, má tiež 3D kameru na zadnej strane. 3D kamera sa skladá z dvoch pravidelných kamerových zostáv s dvomi objektívmi umiestnenými v malej vzdialenosti od seba. Každá z týchto dvoch kamier zachytáva mierne odlišné obrazy, ktoré predstavujú rôzne uhly pohľadu dvoch ľudských očí.   Spracovanie obrazu   Softvér v 3D telefóne potom kombinuje dva obrázky do jedného 3D obrazu alebo video súboru.

Trojrozmerné telefóny môžu prevádzkovať aj iné 3D aplikácie, napríklad hry. Aj keď väčšina telefónov má iba dvojrozmerné riadiace rozhranie, napríklad ich dotykový displej, môžu stále zobrazovať realistické 3D obrazy. Okrem toho od decembra 2011 boli podané patenty na dotykové obrazovky citlivé na tlak a na zariadenia, ktoré možno ovládať pomocou trojrozmerných gest. S pokrokom v technológii z toho budú mať úžitok 3D telefóny.

Okrem 3D schopnosti je 3D telefón tiež smartfónom. Ako taký, to predstavuje pamäť, procesor, batériu a rádio, ktorý umožňuje komunikovať cez mobilné, Wi-Fi a bluetooth siete. Trojrozmerné telefóny zvyčajne ponúkajú všetky rovnaké funkcie ako iné 2D smartfóny podobnej konfigurácie.