Čo je to 3D Body Scanner?

- Apr 02, 2019-

3D telesný skener je búdka pre ľudské telo, ktorá je určená na snímanie viacerých trojrozmerných obrazov tela na detekciu telesného tuku a celkových rozmerov. Tento stroj používa mnoho rôznych priemyselných odvetví na určovanie tvarov tela počas navrhovania odevov alebo na lekárske účely. Technológia skenovania využíva zmes kamier a laserov, aby vytvorila verný obraz tela .

Pacienti zadávajú 3D telesný skener, ktorý nosí len spodnú bielizeň. Musia stáť približne 10 sekúnd, kým skenovacia technológia vykonáva analýzu; kamery a lasery pracujú spoločne, keď sa pohybujú v tele človeka. Výsledný obrázok zobrazuje textúru kože a rozloženie telesného tuku, ale nevykazuje žiadne interné obrazy, ako by sa vytvoril X-ray.

Odevní dizajnéri používajú túto technológiu na zlepšenie rozmerov odevu; každé ľudské telo má inú podobu, ale dizajnéri musia prispôsobiť tieto variácie tak, aby zodpovedali normám veľkosti priemyslu. Skenovanie rôznych ľudí s 3D telesným skenerom poskytuje dizajnérom špecifické rozmery, ktoré im umožňujú meniť oblečenie, aby lepšie vyhovovali každému rozsahu veľkostí. V skutočnosti, parametre pre dimenzovanie môžu byť vylepšené použitím 3D telesného skenera pre budúce dizajnérske výtvory tým, že vezmeme do úvahy merania bedra, pásu a hrudníka.

Distribúcia telesného tuku je priamym odrazom celkového zdravia človeka. Väčšina expertov súhlasí s tým, že nadmerné množstvo tuku v oblasti žalúdka môže viesť k mnohým zdravotným problémom, ako sú srdcové ochorenia a morbídna obezita. 3D telesný skener môže zobrazovať realistický obraz distribúcie telesného tuku osoby; Výsledkom je, že lekár alebo diétny lekár môže vytvoriť cvičenie a diétnu rutinu, aby sa zamerali na tieto špecifické problémové oblasti.

Obrazy, ktoré vytvára 3D telesný skener, môžu byť spracované na obrazovke počítača; užívatelia sa môžu pozrieť na obrázok zhora, dole alebo zboku. Táto manipulácia s obrázkami pomáha používateľom pochopiť, kde sa nachádzajú určité krivky tela, ako aj to, ako tvar tela ovplyvňuje chod osoby. Lekársky personál to môže pomôcť pri navrhovaní postupu plastickej chirurgie alebo pri určovaní pokroku pacienta pri diéte.

Ak je potrebný väčší obrazový detail, 3D telesný skener môže byť naprogramovaný tak, aby v rámci rovnakej periódy snímania zbieral viac dátových bodov. Lekárske skenery majú tendenciu zbierať viac dátových bodov, pretože viac informácií môže pomôcť zlepšiť starostlivosť o pacienta. Naproti tomu skenery určené pre návrh odevu nepotrebujú toľko dátových bodov. Výsledkom je, že každý 3D telesný skener sa môže líšiť v cene v závislosti od množstva laserov a kamier potrebných pre aplikáciu.