Aké sú rôzne typy batérií Walkie Talkie?

- May 08, 2019-

Široká škála lacných až vyššej triedy vysielačiek, ktoré sú k dispozícii, ponúka mnoho výkonných funkcií, ktoré môžu rozšíriť ich dosah, pokrytie a dostupné kanály. Poskytujú tiež užívateľom možnosti, ako sú digitálne kompasy, prijímače počasia a merače, rádiá, systémy globálneho určovania polohy ( GPS ), baterky, vylepšenia skenovania a rozdelenia kanálov. S rôznymi funkciami mnohých značiek, batérie vysielačiek a príslušenstvo na nabíjanie sa tiež líšia, aby vyhovovali konkrétnym požiadavkám na výkon jednotky, ako aj podmienkam používania jednotky. Typy batérií zahŕňajú bežné alkalické batérie, nabíjateľné batérie, nikel- metalhydridové (NiMH) batérie, nikel-kadmiové batérie (NiCD) a lítium- iónové (Li-Ion) batérie.

Obojsmerné rádiové zariadenie , čiže ručný vysielač / prijímač , je mobilné komunikačné zariadenie, ktoré používajú fandovia a rodiny, ako aj komerčné a oficiálne organizácie. Hoci rodinné rádiá poskytujú cenovo dostupné pohodlie v užitočnom rozsahu, nie sú zvyčajne navrhnuté tak, aby sa postavili na denné ťažké použitie. Pre pravidelných užívateľov šetria batérie dobíjacie batérie veľa náhradných nákladov za časté používanie. Obvykle trvajú osem alebo deväť hodín, kým sa nevyžadujú nabíjanie, často cez noc. Alkalické batérie sú drahšie ako batérie, ale ponúkajú až trojnásobnú životnosť batérie po dlhšiu dobu mimo zdroja napájania a môžu byť vymenené v teréne.

Nikl metal hydridové (NiMH) a nikel-kadmiové (NiCD) vysielačky poskytujú vyššiu spoľahlivosť pre ťažké použitie a krátke dávky energie, vďaka čomu sú vhodné pre dlhšie rozsahy profesionálnych jednotiek. Tieto typy batérií majú tendenciu stáť viac ako ich alkalické náprotivky. Tieto typy majú zvyčajne dlhšiu životnosť nabíjania, niekedy až 1 000 cyklov nabíjania, hoci kvalita nabíjania sa môže v neskoršej dobe ich životnosti zhoršiť. Batérie NiCD potrebujú každý mesiac na údržbu nabíjanie a NiMH batérie vyžadujú použitie len raz za tri mesiace.

Batérie lítium-iónových vysielačiek majú vyššiu hustotu, takže sa môžu nabíjať rýchlejšie a poskytovať väčšiu kapacitu ako ostatné. Ich väčší výkon je dôvodom, prečo bývajú drahšie. Často sú prispôsobené tak, aby vyhovovali konkrétnym značkám a nabíjačkám. Z hľadiska likvidácie ponúkajú batérie NiMH najjednoduchšiu recykláciu a obsahujú len veľmi mierne toxíny. Pre všetky tieto typy batérií je dôležité, aby používatelia dodržiavali odporúčané použitie výrobcu pre nabíjačky, pretože niektoré jednotky nebudú zameniteľné.

Batérie Walkie talkie nie sú vždy zameniteľné s batériami alebo nabíjačkami iných značiek. Nové batérie by sa nemali pridávať so starými batériami. Nabíjateľné batérie by sa nemali miešať s alkalickými. Dodržiavaním odporúčaných postupov výrobcu pre prevádzku, cyklovanie nabíjania, bezpečnosť a postupy likvidácie zaistíte bezpečnú a efektívnu prevádzku vysielačky, ktorá môže trvať niekoľko rokov, kým budú potrebné batérie.